SUGESAM’da akıl almaz hata

08 Haziran 2017 / Perşembe 15:31:03

Ocak ayında açılışı yapılan Oylat’taki Su ile Gelen Sağlık Hizmetleri Merkezi (SUGESAM), mühendislik hatası nedeniyle Ramazan ayında tadilata girdi. Her odada küçük bir aspiratörle buharı dışarı atmaya çalışan sistem yeterli olmayınca; tüm binaya havalandırma sistemi yeniden kuruluyor.

 

OCAK AYINDA AÇILDI
2015 yılının Ekim ayında yapımına başlanan SUGESAM binası, 2017 yılının ilk aylarında hizmet vermeye başlamıştı. BEBKA destekli SUGESAM projesinin resmi açılışı Ocak ayında Vali İzzettin Küçük’ün de katılımıyla gerçekleştirilmişti. 
MÜHENDİSLİK HATASI
 Oylat’ın şifalı sularının, saunalar, buhar odaları, terapi jakuzileri, masaj odaları, dinlenme mekanları, özel odalar ve modern hamam hizmetinin sunulduğu SUGESAM’da mühendislik hatası sonradan ortaya çıktı. 
YENİDEN HAVALANDIRMA KURULUYOR
Binanın yapılışında her odaya küçük bir aspiratör konularak içerideki buharın atılmaya çalışılması sonrası sistemin yetersizliği ortaya çıktı ve yeni bir havalandırma sistemi kurulmasına karar verildi. 
OYLAT AŞ ÖDEYECEK
SUGESAM Ramazan ayı dolayısıyla tadilata girerken; odalara havalandırma sistemi de kurulmaya başlandı. Yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olan ve sadece 4 ay önce açılan merkezdeki mühendislik hatasının bedelini Oylat AŞ ödeyecek.

 

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SAĞLIKSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00