Türk Dünyası müzikleri mest etti

01 Şubat 2018 / Perşembe 18:50:59

Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, İnegöl Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen konserde İnegöl halkına Türk Dünyasının muhteşem eserlerinin seslendirildiği muhteşem bir konser verdi.

Ocak ayı kültür sanat etkinliklerinin finali, İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu konseri ile yapıldı. Türk Dünyasının muhteşem eserlerinin İnegöllüler için seslendirildiği gecede, izleyenler unutulmaz bir gece yaşadı. Konsere ilçe halkının ilgisi de yoğun oldu.

 

ÇİN’DEN SİBİRYA’YA…

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Çarşamba akşamı 20.00’da Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde İnegöllülerle bir araya geldi. Topluluk, bu muhteşem gecede; dünyada Türkçe konuşulan bütün bölgelerin geleneksel müziklerini seslendirdi.

Çin’den Avrupa ortalarına, Sibirya’dan Kerkük’e kadar konuşulan Türk Lehçelerini tahrip etmeden telaffuz etmeye çalışan topluluk sanatçıları, aynı zamanda bütün yöresel müzik üsluplarını ve çalgılarını da bu gösteriyle İnegöllülere sundu.

 

ÇOK FARKLI BİR GECE YAŞADIK

Türk Dünyasının ortak kültürel değerleri içerisinde çok önemli yer tutan geleneksel müziğin popüler müzik kültürü içerisinde eriyip yok olmadan korunmasına ve yaşatılması amacıyla hareket eden Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğunun konserini, İnegöl halkı da ilgiyle takip etti. Konseri Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit ile bazı AK Partili yöneticiler ve meclis üyeleri de izledi.

 Konser sonunda sahneye çıkan Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, salonu dolduran ilçe halkına ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederek; “Bu akşam çok farklı bir geceydi. Hepimiz mutlu olduk. Ben bu geceyi bizler için hazırlayan çok değerli Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğumuza teşekkür ediyorum. Farklı bir güzellik yaşattılar bize” dedi.

 

Konuşmanın ardından Eşref Yiğit, koro şefine üzerinde İnegöl’ün değerlerinin yer aldığı çini hediye etti.

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00