Türkiye 8’ncisi oldu

19 Haziran 2017 / Pazartesi 17:49:59

Masa Tenisi Minikler-Küçükler en iyi 12’ler 4.etap müsabakalarında İnegöl Belediyespor Masa Tenisi sporcusu Yaren Kurt, kendi kategorisinde Türkiye’nin en iyi sekiz sporcusu arasına girmeyi başardı.

İnegöl Belediyespor Masa Tenisi Sporcusu Yaren Kurt, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından 17-18 Haziran tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilen Masa Tenisi Minikler-Küçükler en iyiler ligi 4.etabına Bursa ilini tek başına temsil etti.

 

Kurt’u başarısından dolayı kutlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Belediyespor projesinin ne kadar doğru bir uygulama olduğunu zaman geçtikçe daha iyi görüyoruz. Sporu bir yaşam biçimi yapmak ve sporu her yaş gurubuna yaymak adına çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Ayrıca sporcularımızın hem iyi birer birey olmaları ve derslerinde başarılı olmaları hem de sportif açıdan gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖNEMLİ BAŞARILAR

2009 yılında kurulup bugüne kadar faaliyetlerini devam ettiren İnegöl Belediyespor’un farklı branşlarda İnegöllü gençlere hizmet etmekte olduğunu belirten Aktaş; “Bu branşları tanımalarına ve ilerleyen dönemlerde bu branşları profesyonel düzeyde yapmaları için aralıksız çalışmalara devam etmekteyiz. Bu kapsamda önem verdiğimiz branşlardan olan Masa Tenisi branşında da birçok lisanslı sporcumuz mevcut.”

“Masa tenisine olan ilgi ve alakadan dolayı bu sayı her yıl artıyor. Bu anlayışla her geçen gün başarı çıtasını yükselten Masa Tenisi branşındaki sporcularımız katıldıkları şampiyona ve turnuvalardan önemli başarılar elde ederek ve madalyalar kazanarak dönüyorlar” dedi.

YAREN KURT EN İYİLER LİGİNDE

Masa Tenisi Minikler-Küçükler en iyiler liginde elde edilen başarı hakkında da konuşan Aktaş; “Öncelikle birçok sporcu arasından sıyrılarak dereceye giren Yaren Kurt’u kutlamak isterim. Yaren kardeşimiz masa tenisinde farklı organizasyonlarda önemli başarılara imza atıyor. Son olarak Sakarya’da düzenlenen Masa Tenisi Minikler-Küçükler en iyi liginde Yaren Kurt zorlu rakiplerini geride bırakarak Türkiye 8’ncisi oldu.”

“En iyiler ligi 4.etabında Bursa ilini tek başına temsil eden İnegöl Belediyespor Masa Tenisi Sporcusu Yaren Kurt, en iyiler liginde milli takım altyapısında bulunan ve milli takım hazırlık kamplarına katılmış olan sporculara karşı başarılı müsabakalar çıkararak kendi kategorisinde Türkiye’nin en iyi sekiz sporcusu arasına girmeyi başardı.  Ayrıca sporcumuz en iyiler liginde oynadığı oyun ve aldığı başarılı sonuçlardan sonra transfer teklifleri de aldı” şeklinde konuştu.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SPORSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00