Ünlülerden Tematik Lise çağrısı

08 Temmuz 2018 / Pazar 17:31:14

Milli Eğitim Bakanlığı, İnegöl’ün de aralarında bulunduğu sayılı şehirlerde bulunan Tematik Liselerini, öğrencilerin tercih etmesi için ünlü isimlerin yer aldığı ‘Kamu Spotu’ çekti. Gençlerin ilgi ve yeteneklerine uygun meslek seçmelerinin önemini vurgulayan ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi.

TEMATİK LİSEYE TEŞVİK

Yeniçağın ihtiyaç duyduğu meslek sahibi, nitelikli, başarılı ve mutlu gençlerin yetişmesindeki öneminin vurgulandığı kamu spotunda ünlüleri buluşturan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), gençleri tematik liseleri tercih etmeye çağırdı.

 

Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Necati Şaşmaz, Taha Akgül gibi isimlerin yer aldığı 47 saniyelik kamu spotu, televizyonlarda yayınlanacak.

 

ÜNLÜ İSİMLER GÖREV ALDI

Seslendirmesini tiyatro sanatçısı Yetkin Dikinciler’in yaptığı videoda; ünlü isimlerin tecrübelerini gençlerle paylaştıkları görüntülere yer verildi. Ünlü isimler, öğrencilerden tematik liseleri tercih etmesini istedi.

 

Tanıtım filminde, velilere ve gençlere seslenen oyuncu Hülya Koçyiğit, “İyi ve kötü meslek diye bir ayrım yoktur. Sadece sevdiğin meslek vardır. Öyleyse ilgiyle, bilgiyle, sevgiyle yapabilecekleri mesleklerle tanışmaları için çocuklarımızı tematik liselere yönlendirelim.” dedi.

 

TEMATİK LİSELERİMİZE BEKLİYORUZ

Sanatçı Yavuz Bingöl ise “Bazen bir bağlama, bir türkü, bir piyano bir gencin geleceğini yeniden yazar. Gelenekten geleceğe köprü olmaya gönül vermiş tüm gençlerimizi tematik liselerimize bekliyoruz" diye konuştu.

 

POLAT ALEMDAR DA ROL ALDI

Öğrencileri, tematik liselere çağıran oyuncu Necati Şaşmaz da,

 “Film gibi hayatlar, film gibi başarılar için sizleri tematik liselerimize bekliyoruz” derken; Milli güreşçi Taha Akgül, “Ata sporumuz güreşle minderlerde çok ter döktük. Al bayrağın ay yıldızını defalarca öptük. Salonlarda milli marşımızın nağmesiyle ürperdik. Rakiplerimizi titrettik. Türk milletinin adını dünyaya duyurmaya aday gençlerimizin potansiyelini keşfetmesini sağlamak için artık tematik liseler var” ifadelerini kullandı.

 

17 ŞEHİRDE VAR

Ülke genelinde, İnegöl’ün de aralarında bulunduğu 17 şehirde açılan Tematik Lise, bir meslekte uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için eğitim veriyor. İlçemizdeki lise, mobilya üzerine eğitim veriyor. Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'ndaki Tematik Lise, mobilya sektörüne kalifiye eleman yetiştirecek.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.


SabahÖğleİkindiAkşamYatsı
18.2.2019 05:22:0018.2.2019 12:23:0018.2.2019 15:19:0018.2.2019 17:49:0018.2.2019 19:05:00
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00