Veliler isyanda

09 Temmuz 2017 / Pazar 16:20:44

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararla kapatılan Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin velileri, öğrencilerin Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesine gönderilmesine tepkili. Ayaklanan veliler, karara tepki göstererek, “Çocuklarımızı göndermek istemiyoruz. Başka seçenek üretilsin. Bu okulun kampüse götürülmesi yanlış” diye konuştular.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma sonucunda; İnegöl’deki mesleki ve teknik eğitim kurumlarına ait eğitim ortamlarının daha verimli kullanılması amacıyla bazı okulların açılması, kapatılması, taşınması ve bazı alanların birleşmesine karar verildi.

Bakanlık tarafından alınan kara göre, 500 öğrencisi bulunan Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek) kapatıldı.

SPOR LİSESİ İNEGÖL’E GELDİ

Kapatılan Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesi’ne taşınmasına karar verilirken, bu okuldan boşalan binaya Spor Lisesi’nin taşınmasına karar verildi.

Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesinden İnegöl’e gelen Spor Lisesinin bulunduğu binada ise Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılması kararlaştırıldı.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Okulun kapatılarak, öğrencilerin Hacı Sevim Yıldız Eğitim Külliyesine gönderilmesine tepki gösteren veliler okulda toplandı. Duruma tepkili olan veliler, kararın iptal edilmesini istiyor. Veliler ayrıca okulun kapatılma kararının kaldırılması için okul önünde imza kampanyası başlattı.

BAŞKA SEÇENEK ÜRETİLSİN

Veliler, “Çocuklarımızı kampüse göndermek istemiyoruz. Başka seçenek üretilsin. Bizim gönlümüz yok. Dayatma yapılıyor. Ticaret Mesleğin kampüse götürülmesi yanlış. Derece alan öğrenci ile derece almayan öğrenci aynı okulda eğitim görecek. Bu kabul edilemez bir şey. Yemek ve ücretsiz ulaşım sus payı oldu. Çocuklar okulu bırakacak. Okulumuzun kapatılmasını istemiyoruz” diye konuştular.

SAİME SULTAN KÜLLİYE’DE

Alınan karada; “Saime Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Muhasebe ve Finansman ile Pazarlama ve Perakende alanlarının öğrenci, öğretmen ve donatımlarıyla birlikte Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan aynı alanlarla birleştirilmesine. Yine okul bünyesinde bulunan Büro Yönetimi alanının öğrenci, öğretmen ve donatımlarıyla birlikte Hacı Sevim Yıldız-3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki aynı alanla birleştirilmesine karar verildi” denildi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00