Yarışmaya erken veda

07 Haziran 2017 / Çarçamba 12:23:06

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, ‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışmasına katılan ve dördüncü günün birincisi olan İnegöllü Abdullah Altun, hafta finalinde elenerek; yarışmaya erken veda etti.

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, ilk ‘Haftanın Finali’nde ekran başındakilere tam anlamıyla ziyafet çekti. TRT 1’de Ramazan boyunca her akşam yayınlanan yarışmada ilk hafta final bölümü yayınlandı. Haftanın Finali bölümü #AllahınSözü başlığıyla en çok konuşulan konulardan oldu. 
İKİ FİNAL BİLETİ SAHİBİNİ BULDU 
Büyük rekabetin yaşandığı Haftanın Finali’nde Osman Bostancı final biletini aldı. Her bir jüri üyesine birer kişiyi Kadir Gecesi’nde yapılacak Final’e taşıma hakkı verildi. Jüri üyelerinden Dr. Mehmet Ali Sarı, İsmail Uyanık’ı korumaya aldığını açıkladı. Böylece, ikinci finalist belli oldu. 
FİNALE KALAMADI
Dördüncü günün en iyisi seçilen İnegöllü Abdullah Altun, hafta içinde okuduğu Bakara Suresi’nin 284, 285 ve 286’ncı âyetlerini yeniden okuması jüriden düşük puan almasına neden oldu. İstanbul Fatih Laleli Camii Müezzini Temel Erbay tarafından çalıştırılan Abdullah Altun, 343’ü jüriden olmak üzere toplam 431 puanda kaldı. Altun böylece final şansını kaçırdı

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

İNANÇSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00