Yaz tatili başladı

09 Haziran 2017 / Cuma 18:11:39

2016-2017 eğitim öğretim sezonu sona erdi. İnegöl’de 7 bin öğretmen ve 60 bin öğrenci için 3 aylık tatil başladı. İlçe protokolü de Tahtaköprü’deki öğrencilerin karne heyecanını paylaştı.

45 DAKİKA GEÇ BAŞLADI

İlçe protokolü Tahtaköprü İlk ve Ortaokulu’ndaki öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Saat 14.00’de başlaması gereken program, Kaymakam Ali Akça ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican 45 dakika geciktiği için gecikmeli olarak başladı.

Zaman zaman yağmurun da yağdığı, serin havada öğrenciler ve diğer protokol üyeleri Akça ve Bilican’ı bekledi.

170 ÖĞRENCİMİZ VAR

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra Okul Müdürü Mehmet Şerif Aslan bir konuşma yaptı. Aslan;

“Okulumuz ilkokul ve ortaokul olarak aynı binada olup toplam 9 şube, 170 öğrenci, 12 kadrolu öğretmeni ile tam gün olarak eğitim ve öğretime devam etmekteyiz. Okulumuza civar köylerden 29 öğrenci taşımalı olarak gelmektedir.

Tahtaköprü ilk ve ortaokulu son zamanlarda başarı anlamında sık sık adından söz ettirmektedir. Sene başında sene sonu için belirlediğimiz hedeflere ulaştığımızı inancındayım.

Okulumuz son iki yıldır MEB'in yapmış olduğu TEOG sınavlarında, ilçedeki devlet okulları sıralamasında ilk 4 sırada yer almaktan haklı gururunu yaşamaktadır. Son yapılan 2.dönem TEOG sınavında 10 puan arttırarak ilk 3'e girmeyi ummaktayız” dedi.

18 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise;

 “Türkiye genelinde 18 milyon civarında öğrenci ve 90 bin civarında öğretmen, İnegöl’ümüzde ise örgün öğretimde 52,750 öğrenci Açık Öğretimde de 7 bin 350 öğrenci olmak üzere toplamda 60 bin 100 öğrencimiz ve 3 bin 283 öğretmenimiz 19 Eylül 2016 tarihinde başlayan 2016-2017 eğitim öğretim yılını 09 Haziran 2017 Cuma günü itibarı ile tamamlayarak yaz tatiline girmiş bulunuyoruz.

Böylece lise son sınıfından mezun olan öğrencilerimizin önemli bir kısmı üniversiteye gitmiş olacak, diğer sınıftaki öğrencilerimiz ise 18 Eylül 2017 tarihinde yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapmak üzere dinlenmeyi hak etmiş bulunuyorlar.

 Bu Eğitim – öğretim yılını da kazasız belasız geçirdiğimiz için Allah’a hamd ediyorum” diye konuştu.

HEPİNİZ DEĞERLİSİNİZ

“Biz de bu özel günde Tahtaköprü mahallesine gelerek öğrencilerimizle öğretmenlerimizle ve velilerimizle beraber olmayı arzu ettik” diyen Bilican;

 “Böylece başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere değerli protokol ile birlikte bu okulumuzun ve mahallemizin misafiri olduk. Bu vesileyle Sayın Kaymakamımıza ve değerli protokol üyelerine teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler; gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe yürüyen bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrencilerimiz, bu eğitim-öğretim yılı sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle, gelecek eğitim-öğretim yılına yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız.

 Bu sayede gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız. Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir. Ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinizin karşılığıdır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel inşa edeceksiniz.

Şunu da belirtmek gerekir ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz. Başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Zayıfı olan öğrencilerimiz ise ümitsizliğe kapılmadan gelecek yılda daha düzenli ve sistemli bir şekilde çalışırlarsa mutlaka başarılı olacaklardır.

Her öğrencinin belli bir kapasitesi vardır. Öğrencilerimiz mevcut kapasitelerini kullanırlarsa mutlaka başarılı olacaklardır. Sevgili öğrenciler hepinizin içinde bir güzel vardır. Kiminin içindeki güzel uyumaktadır.

 O uyuyan güzeli uyandırsanız göreceksiniz ki birçok şey düzelecektir. Yeter ki içinizdeki sesi dinleyin ve kendinize iyi hedefler belirleyin.” ifadelerini kullandı.

BAŞARISIZLIK VARSA SEBEPLERİ ARAŞTIRILMALIDIR

Velilere de seslenen Bilican;

“Kıymetli velilerimiz; Çocuklarınıza karşı daha hassas ve anlayışlı olmanızı. Onlara cesaret vermenizi ve hoşgörülü davranmanızı istiyorum. Çünkü bir eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz ilginin ya da ihmalin sonucunu büyük ölçüde somut olarak çocuklarınızda görüyorsunuz.

Kazanılan değerler için sevinmek ne kadar hakkınız ise eğer ihmaliniz varsa onun için de o kadar sorumluluğunuz var demektir. Eğer bir başarısızlık varsa sebepleri araştırılmalıdır”

ÇOCUKLARINIZI ÖDÜLLENDİRİN

“Gün, yapılanları ve yapılmayanları değerlendirme günüdür. Gün çocuklarınızı azarlayarak rencide etme ve onların heveslerini kırma ve cezalandırma günü değildir. Lütfen çocuklarınıza empati ile yaklaşın ve onları daha iyisini yapmaları noktasında cesaretlendirin.

Onların yeteneklerini keşfederek bu doğrultuda çocuklarınızı ödüllendirin. Başarılı olabileceğine ikna etmeye çalışın. Teşvik ederken de eleştirirken de abartıdan kaçının. Çocuklarınızla güven bağı oluşturmaya gayret edin. Göreceksiniz ki daha olumlu neticeler alacaksınız..

Bu vesileyle öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sevgilerimi sunarak hayırlı tatiller temenni ediyor ve başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ HAYATI ÖĞRENSİN

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelindiğini aktaran Aktaş;

 “Velilerimiz çocuklarını tatilde boş bırakmasın. Tarlaya ise tarlaya, pazarsa pazara, mobilya sanayisi ise sanayiye gönderin. Çocuklarımız hayatı öğrensin. Camilerimize Kuran eğitimine gönderelim.

Yaz Spor Okulları var oraya gönderin. Sosyalleşmesi adına katkılar sunun. Çocuklarımızın tatili en güzel şekilde geçirmesini diliyorum” dedi.

BOL BOL GEZİN

Kaymakam Ali Akça ise; “Okul idaremiz çok güzel bir program hazırlamış. Öğrencilerimizin gösterilerini izledik, şiirlerini dinledik. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Sadece bir mesaj vermek istiyorum. Karne aldığımız günlerde biz de çok sevinirdik. Kocaman bir tatil sizleri bekliyor. Bol bol gezin. Bol bol kitap okuyun. Velilerimiz de şunu unutmasın hiçbir karne notu öğrencilerimizden değerli değildir”

HİNT DANSLARI GÖSTERİSİ

Konuşmaların ardından minik öğrencilerin bayrak gösterisi, Hint dansları gösterisi, şiirler ve karne dağıtımı ile program sona erdi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EĞİTİMSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00