Yenice, İnegöl’ün 3.OSB’si oldu

04 Temmuz 2017 / Salı 19:04:15

Yenicedeki 38 sanayi kuruluşunun yer aldığı sanayi bölgesi, 2013 yılında Islah Organize Sanayi Bölgesi oldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün itibariyle Yenice Islah OSB’nin normal OSB statüsüne alınarak İnegöl’ün 3. Organize Sanayi Bölgesi olduğunu duyurdu.

2013’TE ISLAH OLDU 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, daha düzenli sanayileşme adına hayata geçirdiği Islah OSB çalışmalarına Kayapa, Çalı, Hasanağa, Görükle ve Barakfakih Sanayi Bölgeleriyle birlikte katılan Yenice Sanayi Bölgesi, 2013 yılında Yenice İşadamları Derneğinin (YENSİAD) ve Yenice Belediyesi’nin yoğun girişimleri sonucunda ‘Islah OSB’ oldu.
38 FABRİKA FAALİYET GÖSTERİYOR
120 hektar alanı kapsayan ve 38 fabrikanın faaliyet gösterdiği Yenice Sanayi Bölgesi, Islah OSB statüsüne kavuşmasının ardından Organize Sanayi Bölgesi statüsü almak için de girişimlere başlamıştı. Mobilya, tekstil, ambalaj, karton, meşrubat, ev tekstili, iplik gibi farklı sektörlerin bulunduğu Yenice Sanayi Bölgesi, dün Islah OSB statüsünden normal OSB statüsüne kavuştu. 
AKTAŞ PAYLAŞTI
Belediye Başkanı Alinur Aktaş kararı sosyal medya hesabından; “Bugün itibariyle Yenice Islah OSB, normal OSB statüsüne alınarak şehrimizin 3. Organize Sanayi Bölgesi oldu. Markalarıyla büyüyen, güçlenen İnegöl’ümüze hayırlı, uğurlu olsun” diyerek paylaştı.

 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

EKONOMİSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

Deva Eczanesi

Süleymaniye Mah. Gönülaçan Sok. No: 5/B

Telefon:711 9111

Nöbet Saati:18:30-08:30

Çınaraltı Eczanesi

Süleymaniye Mah. Destan Sok. Özel Aritmi Hast. Acil Karşısı

Telefon:715 1092

Nöbet Saati:18:30-01:00