Zamla İstanbul’a yaklaştık

02 Ocak 2018 / Salı 18:16:45

İnegöl’deki toplu ulaşıma UKOME kararıyla yapılan %14 zam MHP’nin tepkisini çekti. İlçe Başkanı Hayati Bedir, Bursa’da ulaşıma indirim yapıldığını hatırlatarak, kentteki ulaşım ücretlerini İstanbul’la kıyasladı.

İlçe Başkanı Hayati Bedir yaptığı açıklamada; Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar gereği, yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldığını aktardı.

BURSA’DA ULAŞIMDA İNDİRİM, İNEGÖL’DE İSE ZAM

Bursa’da ulaşımda indirim, İnegöl’de ise zam yapıldığını belirten Bedir,

 “Bursa’nın merkezinde yakın zamanda yapılan indirimin karşılığı İnegöl'e zam olarak gelmiştir. İstanbul’da 50-60 kilometre mesafeye yolcu taşıyan otobüslerin tam biniş ücretleri 2 lira 60 kuruşken, İnegöl'de en fazla 10 kilometre giden halk otobüslerinin İstanbul fiyatına çok yaklaşmasının açıklaması ve sebebi nedir?”

ZAMLAR SARSTI

“Yeni gelen otobüsler ile biraz olsun sevinen ve %50'sinden fazlası asgari ücret ile geçinen ilçe halkımız yeni gelen zamlar ile adeta sarsılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde asgari ücrete yapılan zammın, İnegöl'de yaşayan vatandaşlara çok da fazla bir etkisi olmayacak.

Çünkü yapılan ulaşım zammı ile 4 kişilik bir aile her gün gidiş ve geliş için halk otobüsü kullandığı takdirde ayda sadece 72 TL ulaşıma ödemiş oluyor. Asgari ücrete yapılan 200 TL'lik zammın 72 TL'si erimiş oluyor.” dedi. 

Toplam 0 Yorum Yapıldı
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Gencgazete.net sorumlu tutulamaz.

SİYASETSabahÖğleİkindiAkşamYatsı
Nöbetçi Eczaneler

ŞAFAK ECZANESİ

Süleymaniye Mahallesi, Park Cd. 68/A, 16400 İnegöl/Bursa

Telefon:+90 713 43 07

Nöbet Saati:

BURCU ECZANESİ

TURGUTALP MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:52 / İNEGÖL

Telefon:02247138993

Nöbet Saati: