1. Amatör Küme'de kuralar çekildi

09 Eylül 2019 / Pazartesi 18:56:19 | SPOR |

2019-2020 futbol sezonu Bursa 1. Amatör Küme’ de kuralar çekildi. Merinos Parkı'ndaki Gölpark'ta gerçekleşen kura çekimine yoğun bir katılım oldu.

BU YIL 5 GRUPTA TAKIMLARIMIZ MÜCADELE EDECEK

Organizasyona Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Osman Kılıç'ın yanı sıra Genel Sekreterimiz Kenan Uyarlık, Türkiye Saha Komiserleri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Ercan Ütücü, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bursa Şubesi Başkanı Özgür Uçak, İl Hakem Kurulu Üyesi  Hasan Gerilmez.Tüfad Başkanı Sait Ulvi Özdemir, eski Baskf Başkanlarından ve TASKK yönetim kurulu üyesi Cemal Vardar ile Bursa 1. Amatör Küme'de mücadele edecek takımlarında Başkanları, sporcuları ve temsilcileri katıldı.

 

1. Amatör Küme Kura Çekiminde konuşan Baskf Başkanı Osman Kılıç, "Öncelikle yeni sezonda tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah sakatlığın az olduğu ve fair-play ruhu içinde geçen bir sezon yaşarız. Bu yıl 5 grupta takımlarımız mücadele edecek. İnşallah en başarıları Bursa'mızın en üst ligi olan Süper Amatör Küme'ye çıkma başarısı elde edecekler" dedi. 

 

TAKIMLARIMIZIN GRUPLARI BELLİ OLDU

Bu sezon 1. Amatör Küme'de 5 grupta toplam 50 takım mücadele edecek. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar Süper Amatör Küme'ye direk çıkacaklar. Gruplarında son sırada bulunan takımlar ise 2. Amatör Küme'ye düşecek.

 

Alanyurtspor ve Yenicespor Bursa 1.Amatör Küme 2.Grupta Mücadele Edecek. 2.Grupta; Hürspor,Hüd. Dikkaldırımspor, Altinsabanspor, Çamlıcaspor, Merinos 1938 Spor, İhsaniyespor, Yiğitler Spor, Karacabey Gençler Birliği Spor, Özlücespor yer alacak.

 

Alanyurtspor ilk hafta maçında İnegöl’de Çamlıcaspor ile karşılaşırken, Yenicespor ilk hafta maçında deplasmanda İhsaniyespor'a konuk olacak.

 

Doğanspor Bursa 1.Amatör Küme 4. Grupta Mücadele Edecek. Doğanspor’un grubunda; Yeni Karaman spor, Gürsu Yeni Doğanspor, Çelebi Mehmet Gençlikspor, Demetevlerspor, M.Kemalpaşa 2014 Spor, Güneşspor, Atıcılarspor, 1922 Mütareke Spor, Tütünspor. Yer alacak. Doğanspor ilk hafta maçında kendi sahasında Tütünspor ile karşılaşacak.

 

 

  Sıradaki Haber: Orta hakeme gol dersi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
BURCU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-10:30
ŞAFAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
ALPER
Telefon: