10 günlük umre

22 Aralık 2017 / Cuma 17:33:53 | İNANÇ |

İlçe Müftüsü Kazım Güzel, öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik yarıyıl tatilinde umre programı düzenlendiğini söyledi.

Program kapsamında 60 öğrencinin ve velinin umreye gideceğini belirten Müftü Güzel yaptığı açıklamada;

“10 gün olunca 5 gün Mekke’de, 5 günde Medine’de kalacaklar. 19 Ocak-5 Şubat 2018 tarihleri arasında gidiş-dönüş yapılacak. Öğrencilerin küçük yaşlarda oraları görmeleri çok önemli. Öğretmenlerimizin ve velileri oraları görmeleri genç nesle anlatmaları için çok önemli. Bu Umre programı 2012 ve 2013 yılında uygulandı. Bu sene de Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl’de de uygulanıyor. Her yıl sayı artıyor.”

“Bu sene 60 kişiyi kutsal topraklara yollayacağız. Küçük yaşta Mekke ve Medine’yi görmeleri onlar için unutulmaz bir hatıra olur. Kalbine, gönlüne nakşedilir. Dini hassasiyetleri daha fazla gelişir. Peygamberin yaşadığı yerleri görmek, Peygamberimizin vahiy aldığı yerleri görmek, onun kabrini ziyaret etmek, evinin olduğu yerleri görmek, Kabe’yi görmek küçük yaşta bir çocuğun hatıralarında unutulmaz, yıllar boyu silinmeyecek izler bırakabilir” diye konuştu.

SON GÜN 25 ARALIK

Başvuruların devam ettiğini ifade eden Güzel, 25 Aralık Pazartesi günü mesai bitiminde başvuruların sona ereceğini belirterek, Umreye gitmek isteyen öğrenci ve velileri kayıt olmaya davet etti.

  Sıradaki Haber: İntihar cinayettir
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)