2023 vizyonu için toplandılar

03 Ocak 2019 / Perşembe 18:19:24 | EĞİTİM |

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde yer alan amaç ve hedefler, ilçemizde çalıştay yapılarak değerlendirildi.

RAPOR BAKANLIKLA PAYLAŞILACAK

Bursa’nın tüm ilçelerinde eş zamanlı olarak yapılan çalıştaylar ile rapor oluşturularak Milli Eğitim Bakanlığı ile paylaşılacak. 19 tema ve 44 hedeften oluşan 2023 vizyon belgesi İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda; 257 öğretmen ve idarecinin katılımı ile Halk Eğitim Merkezinde derinlemesine incelendi. 

Vizyon belgesi her okul türü ve kademesinden, her branştan öğretmen ve idarecinin yer aldığı çalıştayda 14 masa etrafında raporlaştırıldı. Vizyon belgesinin hedefleri ile mevcut durumun karşılaştırılarak, hedeflere ulaşılması için gereken faaliyetlerin de belirtildiği rapor Bursa’nın tüm ilçelerinden gelen raporlar ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığına iletilmek üzere Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İLK KEZ DÜZENLENDİ

Bu tür bir çalıştayın ilk kez yapıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, vizyon belgesini yayınlandığı gibi strateji ve arge birimleri ile detaylı olarak incelediklerini ve 2019 yılı faaliyetlerini buna göre planladıklarını belirterek, yapılan çalıştayın ülkemiz genelinde büyük etki oluşturacağını, eğitim öğretim faaliyetlerinde yerelden genele topyekün bir iyileşme hareketi başlayacağını söyledi.

 

  Sıradaki Haber: Edebiyat yarışması başlıyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)