3 bayram bir arada olsun

12 Haziran 2018 / Salı 18:13:59 | SİYASET |

Saadet Partisi Bursa Milletvekili adayı Fikret Bayram, mahalle muhtarlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. İftarda konuşan Bayram: “24 Haziran akşamı da inşallah memleketimize bir bayram olsun. İki bayramı yaşadıktan sonra eğer bu Fikret Bayram’da olur diyenler çoğalır da, bizi de vekil ettirirse 3 bayram bir arada olsun diyorum” şeklinde konuştu.

İTTİFAK HAREKETİ

İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ile yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı iftar yemeğinde konuşan Milletvekili adayı Fikret Bayram,

 

“Yeni yasalarla birlikte seçim sisteminde de bir değişikliğe gidildi. Hatta biz bununla ilgili belli kesimlerce bazen eleştiriliyoruz. Bir ittifak hareketi söz konusu oldu. Şimdi artık seçime 2 parti gibi diyebiliriz.

Bir diğer siyasi partinin barajı aşamaması söz konusu olursa, diğer partilerin barajı aşma sorunu kalmamış oldu. Bu seçim sistemi sayesinde. Yani sıfır baraj söz konusu.”

 

BARAJ ENDİŞEMİZ YOK

“Şu saat itibariyle Saadet Partisinin bir baraj endişesi kalmamış oldu. Bu da ne demek; Saadet Partisi memleketin tamamında yüzde 1 oy alsa, ama bir bölgede yüksek oy oranıyla milletvekili seçilecek sayı da oy toplasa, o bölgeden milletvekili çıkarabilir hale geldi demek. Ben diğer yerlerle çok ilgilenemiyorum. Kendimle alakalı olanı söyleyeyim.”

 

1 OY BİLE ÖNEMLİ

“133-134 bin oy İnegöl’de Saadet Partisi adına 2’nci milletvekilini çıkarabilir görünüyor. Tabi bizim de bunu ifade etmemiz lazım ki, yarın 1 oyla seçilememiş kardeşiniz olmak beni üzer. Yani bu ittifakın sonucunda oylar bir siyasi partiden daha çok herkesin kendi verdiği yere gidiyor.”

KAVGA ETME YARIŞ

“Siyasette kavgayla çok ileriye gidemeyeceğimizi düşünüyorum. Yine aynı şey sporda olmaya başladı. Siyasette kavgayla, sporda kavgayla, televizyonlarda kavgayla memleketin güzel işler başarması zor olur. Bundan dolayı farklılıklarımızı koruyarak, aynı masa etrafında fikirlerimizi ifade ederek ama birlikte yol almak zorundayız.

 İşte bu yol alma hususunda kardeşiniz olarak bende yola çıktım. Ben baba tarafından Muratbey’li, anne tarafından Hayriye’liyim. Ama aslen Bahçekaya’lıyım, çünkü hanım oradan. Bununla birlikte İnegöl’de gitmediğimiz köy kalmadı.”

ANKARA’DA EMRİNİZDEYİM

“Kimini siyasi sebeplerle ziyaret ettik. Ova köylerinin hepsinde bir işimiz oldu. Ben şunu ifade edebilirim; eğer Rabbim nasip ederse telefon numaramı aldığım günden beri değiştirmedim.

Çözülmesi gereken bir işiniz olur, Ankara’da çözülmesi gerekir. Benim teklif edebildiğim tek şey şu; arabaya birlikte gideriz, Sivrihisar’a kadar ben sürerim, Sivrihisar’dan sonra direksiyona muhtarım geçer, ben o arada uyurum.”

 

BAYRAM ÜSTÜNE BAYRAM OLSUN

“Birlikte hangi sorun varsa, çözülmesi için gerek İnegöl’de gerekse Ankara’da eğer nasip ederse Cenab-ı Allah ben ancak bunun taahhüdünü verebilirim. Güzel işlerde bir olmayı temenni ediyorum.

 Rabbim şimdiden yaşayacağımız Ramazan Bayramını bize tam anlamıyla bir bayram etsin. 24 Haziran akşamı da inşallah memleketimize bir bayram olsun. İki bayramı yaşadıktan sonra eğer bu Fikret Bayram’da olur diyenler çoğalır da, bizi de vekil ettirirse 3 bayram bir arada olsun diyorum” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haber: MHP iftarda buluştu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)