70 firma ile İnegöl’den destek

06 Kasım 2018 / Salı 17:34:32 | EKONOMİ |

Türkiye genelinde enflasyonla mücadele programına katılan firma sayısı ile dikkatleri üzerine çekerken, Türkiye genelindeki toplam katılımın %2,8’i İnegöl’den.

ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE

Enflasyonla topyekûn mücadeleye dâhil olan firma sayısı 2 bin 500’ü buldu. Söz konusu firmalar, belli ürünlerde yılsonuna kadar en az yüzde 10 indirim yapacak.İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) öncülüğünde İnegöl esnaflarına “enflasyonla topyekûn mücadele” sloganıyla başta mobilya sektöründe olmak üzere diğer sektörler de dâhil yüzde 10 indirim kampanyası başlatılmıştı.

Fiyatlarda normalleşmeyi sağlamak için Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı hayata geçirdiklerini hatırlatan Bakan Albayrak, “Bugün itibarıyla programa destek veren STK ve firma sayımız 2 bin 500’ü aştı” ifadelerini kullandı.Türkiye genelinde kampanyaya destek veren firma sayısı ; 2 bin 500’ü bulurken İnegöl’de ise bu rakam market zincirlerinin şubeleri hariç 70’i buldu.

İNEGÖL’DEN %2,8 DESTEK

Bugün itibari ile Türkiye’de toplam 2 bin 500 firma enflasyonla mücadele programına katılırken katılan 2 bin 500 firmadan 70 tanesi İnegöl’den destek sağlarken İnegöl’deki katılım Türkiye genelindeki katılımın %2,8’ine tekabül etmekte. İnegöl enflasyonla topyekûn mücadele programına verdiği destekle dikkatleri üzerine çekti.

  Sıradaki Haber: Weltew Home,Furniture İstanbul’da
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)