Altınnesil Üniversiteyi gezdi

07 Kasım 2018 / Çarşamba 17:39:27 | EĞİTİM |

Özel Altın Nesil Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencileri ve bir grup öğretmeniyle geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul’a üniversite gezisi düzenledi.

MEZUNLAR REHBERLİK YAPTI

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Medipol Üniversitelerinin gezildiği geziden öğrenciler büyük bir keyif aldılar. Her iki üniversitede rehberlerin yanı sıra Altın Nesil Anadolu Lisesi’nden daha önce mezun olan öğrencilerin bulunması ve üniversitelerle ilgili sunumlara katılması, geziye katılan öğrencilerde ayrı bir heyecan uyandırdı ve geziye renk kattı. Daha önce mezun olan öğrenciler deneyimlerini paylaşarak öğrencilerin sorularına cevap verdiler;  gezinin daha nitelikli ve verimli geçmesine önemli katkıda bulundular.

Üniversite ziyaretlerinin ardından kalan vakitte Dolmabahçe Sarayı da gezildi. Gezi sonrası bir değerlendirmede bulunan Okul Müdürü Mesut MUTLU, bu tür etkinliklerin yıl içerisinde devam edeceğini belirterek bu gezilerin öğrencilerin hedefleri doğrultusunda çalışmalarına katkıda bulunduğunu; hedef belirlemede, üniversite ve bölüm seçimlerinde önemli bir etken olduğunu dile getirdi.

  Sıradaki Haber: Derse maskeyle girdiler
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)