Balık tezgahları denetlendi

15 Aralık 2018 / Cumartesi 10:19:35 | SAĞLIK |

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekipler, Mer-pa kapalı pazaryerinde faaliyet gösteren 14 balık ve su ürünlerine ait tezgahı denetimden geçirdi.

TÜM PAZARYERLERİNDEKİ BALIK TEZGAHLARI DENETİM ALTINDA

Denetimlerde balığın tazeliği, ebatları ve etiket kontrolleri yapılırken, yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmadı. Mer-pa başta olmak üzere diğer semt Pazar yerlerindeki balık tezgahlarının rutin olarak denetlenmesiyle ilçe halkının gönül rahatlığı ile alışveriş yapmaları hedefleniyor.İnegöl Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri dönem dönem halkının sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Son olarak Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekiplerinde iştirak ettiği denetimlerde Mer-pa kapalı pazaryerinde faaliyet gösteren 14 balık ve su ürünlerine ait tezgah denetimden geçti.

DENETİMLERDE DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR

Denetimler kapsamında balığın tazeliği, satışa sunulan balıkların ebatları ile fiyatını belirten etiketlerin konulması, satış yapan elemanların kılık kıyafet ve hijyen şartlarını taşıması, pazarcı esnafımızın bağırarak satış yapmamaları, kendilerine tahsis edilen yerde satış yapmaları ve balık atıklarının vb. çevreyi rahatsız edecek şekilde olmaması hususlarına dikkat edildi. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuz duruma rastlanılmazken, Mer-pa başta olmak üzere diğer semt Pazar yerlerindeki balık tezgahlarının rutin olarak denetleneceği ve kontrollerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

“HALK SAĞLIĞI BİRİNCİ ÖNCELİMİZ”

Balık tezgahlarına yönelik gerçekleştirilen denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; “Halk Sağlığı birinci önceliğimiz. İnegöl Belediyesi olarak halk sağlığına büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sektörlere yönelik işletmeleri sürekli denetim altında tutuyoruz. Bu denetlemelerdeki amacımız; vatandaşların hijyenik ortamlarda ve güven içerisinde ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamaktır.”dedi.

 

  Sıradaki Haber: Bebeklerde göz muayenesi ihmale gelmez
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)