Başkan’dan Kızılay Haftası Mesajı

31 Ekim 2018 / Çarşamba 18:06:25 | SAĞLIK |

Belediye Başkanı Alper Taban, toplumsal dayanışmayı sağlamak ve toplumsal gelişime katkıda bulunmanın amaçlandığı Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“HERKESİN YARDIMINA KOŞUYOR”

 

Savaşta ve barışta halkının her daim yanında olan, yoksul ve kimsesizlere yardım elini uzatarak yardım kuruluşu olmanın haklı onuruyla çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı’nın, kurulduğu günden bu yana insani yardım hizmetlerini başarılı bir şekilde icra ettiğine vurgu yaptığı mesajında Başkan Taban, “Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu  günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir” dedi.

 

1868 yılından beri vatandaşların zor gününde yardım elini uzatarak varlığını sürdüren, başarılı çalışmalarıyla takdir alan Türk Kızılayının öneminin ortaya koyulduğu Kızılay Haftasına ilişkin İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban bir mesaj yayımladı.Kızılay’ın en önemli görevinin insanlığa hizmet etmek olduğunu belirten Başkan Taban mesajında; Kızılay Haftası’nın, yardımlaşma, dayanışma ve bu bilincin sürekliliğini artırmayı amaçladığını belirtti. Taban, “Türk Kızılayı kuruluşundan bu yana takdirle karşılanan hizmetlerini devam ettirmekle, insani değerlerin güçlenmesine, toplumlar arasında barış ve dostluk köprülerinin kurulmasına önemli katkıda bulunmakta ve imdat diyen herkesin yardımına koşmaktadır” şeklinde konuştu. 

 

TÜRK KIZILAYI HER ZAMAN GÖREVİNİN BAŞINDA

Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan, 1868 yılından beri vatandaşların zor gününde yardım elini uzatarak varlığını sürdüren, başarılı çalışmalarıyla takdir alan Türk Kızılayının öneminin yadsınamayacağına vurgu yapan Taban, “Muhtaç kimselere barınma, beslenme ve sağlık gibi temel konularda yardım için mücadele eden Türk Kızılay'ın misyonu, afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmaktır. Vizyonu ise, Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmaktır. Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu  günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir” açıklamasında bulundu.

 

Taban son olarak, “Yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kuran Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlarken, bu hafta dolayısıyla insan hayatı için çok önemli bir unsur olan kan bağışında bulunmaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

  Sıradaki Haber: Kanser hastalarını üzdüler
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)