Başkanı seçtiler

09 Kasım 2018 / Cuma 12:45:42 | EĞİTİM |

İlçe Temsilciliği seçimlerinde, öğrenciler başkanlarını seçti. Seçim sonunda; İnegöl Öğrenci Temsilcisi Başkanı Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gökmen Dede oldu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil İbrahim Zengin başkanlığında yapılan ilçe temsilci seçimlerinde önce divan oluşturuldu. Sandıklar belirlendi. Adaylara propaganda yapmaları ve vaatlerini söylemeleri için imkan sağlandı. Daha sonra seçimlere geçildi. Sandıklarda oy kullanma işleminin akabinde sandıklar kapatılarak oy sayım dökümüne geçildi.

 

Vehbi Koç İlkokulu Konferans Salonunda yapılan İlçe Temsilciliği seçiminde 16 aday yarıştı. 139 okul temsilcisinin oyunu kullandığı İlçe temsilci seçiminde İnegöl Öğrenci Temsilcisi Başkanı Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gökmen Dede 38 oyla seçildi. 29 oy alan Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesinden Melih Çakmak 2. oldu. İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Mert Baykoz ise en çok oy alan üçüncü aday oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “ Yarınlarımız olan öğrencilerimize ülkemizi teslim edeceğiz. Onlar yarının bakanı, milletvekili, belediye başkanı, doktoru, işvereni, çalışanı olacaklar. Onlar bizim geleceğimiz. Öğrenci İlçe temsilcimizle belli periyotlarla görüşeceğiz. Fikrini alacağız. Kendisine iletilen veya çözüm bulunması gereken yada iyileştirme yapacağımız konuları değerlendireceğiz. Gökmen Dede’yi tebrik ediyorum.” dedi.

  Sıradaki Haber: Annelerine mektup gönderdiler
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 17:00-01:00
NEJLA
Telefon:
Nöbet Saati: 17:00-08:30
NİLGÜN
Telefon: