Başkanlık 7 bin 500 TL

28 Eylül 2018 / Cuma 12:46:58 | SİYASET |

Yerel seçimler için CHP'de belediye başkanlığı adaylığı ücretleri belli oldu. Buna göre, nüfusu 100 bin ve üzeri il ve ilçe için 7 bin 500 TL alınacak.

CHP’de il, ilçe ve belde belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için aday belirleme hazırlıkları başlatıldı. Aday başvuruları 1 Ekim’de başlayıp 19 Ekim’e kadar sürecek.

 

İl ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede il ve ilçe başkanlarının 12 Ekim’e kadar istifa etmeleri gerektiği anımsatıldı. Aday adayı olacak veya aday gösterilecek kamu görevlilerinin bu koşulların dışında olduğu bildirildi. Genelgede ilk kez, belediye başkan aday adaylarının kendileri ile ilgili belgelere ek olarak, aday oldukları yöreye ait sorunlar ve çözüm önerilerini içeren bir yazıyı da başvuru dosyalarına eklemeleri istendi.

 

Genelgede aday adaylarından alınacak ücretler de belirlendi. Büyükşehir belediyeleri için 10 bin TL, nüfusu 100 bin ve üzeri il ve ilçe için 7 bin 500 TL, nüfusu 50-100 bin arası olan il, ilçe ve belde için 5 bin TL alınacak. Genelgede kadın ve gençlerden bedelin yarısının alınacağı, engellilerden, şehit yakınları ve gazilerden ise ücret alınmayacağı vurgulandı.

  Sıradaki Haber: AK Parti’den aşure
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)