Bayrağı görünce kalbim titriyor

01 Aralık 2019 / Pazar 16:01:10 | GÜNCEL |

İnegöl’de bayrağı öptüğü görüntüler ile Türkiye’ye gündem olan 77 yaşındaki Nadire Çiğdem, Belediye Başkanı Alper Taban tarafından makamında ağırlandı. Ziyarette kendisine hediye edilen Türk bayrağını yaşlı kadın yine öperek başının üstüne koydu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Belediye başkanı Alper Taban tarafından kapıda karşılanan Nadire Çiğdem, o anları başkana aktardı.

 

“Ben bayrağı görünce kalbim titriyor.” diyen Çiğdem, “Ben 70 sene önce Bulgaristan’dan göçtüm, 7 yaşında İnegöl’e geldim.  Bir gün bir programa gittim İstiklal Marşı okunuyor önümdeki hanım oturuyor tuttum ensesinden kaldırdım, ne okunuyor dedim İstiklal Marşı okunuyor ayağa kalkacaksın dedim. Ben böyle yetiştim, evlatlarıma da böyle anlattım vatanın milletin bayrağın ne olduğunu tek tek anlattım. Onlarda ona göre yetiştiler. Arkadaşım kaza geçirmişti onu ziyarete gidiyordum o bayrağı orada görünce içim titriyordu. Ben Erzurumlu Nene Hatun’u okumuş insanım kara Fatmaları okumuş insanım onları örnek aldım. O yönden vicdanen rahatım.” dedi.

 

Başkan Taban ise yaptığı açıklamada, “O bayrağı gördüğünüzde öpüp alnınıza koymanız bizi çok mutlu etti sizleri tanımak istedik. Büyüklerimiz bizlere her zaman örnek oldu yine olmaya devam ediyor.  Vatanımızı yolda geçerken bulmadık, canımızla kanımızla bedel ödeyerek elde ettik.” dedi.

 

Konuşmalar sonrası Belediye Başkanı Alper Taban, Nadire Çiğdem’e çerçevelenmiş Türk bayrağı hediye etti. Nadire Çiğdem ise bayrağı öperek teslim aldı.

  Sıradaki Haber: İnegöl'ün gezilecek 3 yeri mi var ?
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)