Bayrama hazırız

12 Haziran 2018 / Salı 18:19:22 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Bayram süresince tüm birimler göreve hazır halde konuşlandırıldı. Bayram süresince herhangi bir olumsuzlukta ekipler müdahale edecekler.

BELEDİYE BAYRAMA HAZIR

Encümen üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Alper Taban yaptığı açıklamada;

“Ellerin semaya, gönüllerin hakka, alınların secdeye yöneldiği On bir ayın sultanı Ramazan’ı iliklerimize kadar hissettik bu güzel şehir İnegöl’de. Teravihlerle, iftarlarla, sahurlarla birlikte bolluk bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanı İnegöl’ün dört bir köşesinde yaşadık.

İftar ve sahur programları ile aynı sofra etrafında buluşarak aramızdaki kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz daha da artarken, çat kapı iftarlarımızla hemşerilerimizin sofralarına ortak olduk.”

RAMAZAN DOLU DOLU GEÇTİ

“Dünyaca ünlü hafızların kuran-ı kerim tilavetleri ve teravih namazlarıyla Ramazanı bu sene İnegöl’de bambaşka yaşarken, Umuteli Sosyal Yardımlaşma Merkezi marifetiyle ihtiyaç sahiplerine yönelik erzak dağıtımlarımızla onların biz nebzede olsa yüzlerini güldürmeye çalıştık.”

CUMA GÜNÜ BAYRAM

“15 Haziran Cuma günü Ramazan Bayramının ilk günü. Şimdiden tüm ilçe halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. İnegöl Belediyesi olarak Ramazan Bayramı ile alakalı her türlü hazırlığımızı tamamladık.

Bayram süresince tüm birimlerimiz göreve hazır halde konuşlandırılmıştır. Zabıta, Temizlik İşleri, Mezarlıklar ve Fen İşleri Müdürlüklerimiz nöbetçi ve icapçı listelerini oluşturmuştur. Bayram süresince herhangi bir olumsuzlukta bu ekipler müdahale edeceklerdir.”

 

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GÖREVİNİN BAŞINDA

“Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından bayram öncesinde geniş çaplı bir bayram temizliği planlanmıştır. Bu kapsamda tüm cami müştemilatları ve şadırvanlar ekiplerimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde temizlenmiştir.

 İnegöl merkezde bulunan tüm ana caddeler, çarşı içi ve alışverişin yoğun yapıldığı yerler başta olmak üzere şehrimizin dört bir tarafı baştan aşağıya elden geçirilecektir.”

 

“Ayrıca İnegöl’de bulunan ova köyleri meydanları hem otomatik süpürge aracıyla hem de meydancı ekiplerimiz tarafından süpürülerek bayrama hazır hale getirilecekken, sanayi bölgesinde de genel bir temizlik yapılacaktır.

Sanayi mevkii ekiplerimiz ve makinelerle özenle temizlenecektir. Bunun yanında Bayram süresince rutin çöp ve geri dönüşüm toplama hizmetimiz de devam edecektir.”

 

MEZARLIKLAR ZİYARETE HAZIR

“Mezarlıklar Müdürlüğümüz ise Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle mezarlıklarımızda genel temizlik çalışmaları yapmaya devam ediyor. Cenaze ve Defin Hizmetleri birimimiz ise bayram süresince normal günlerdeki çalışma sistemiyle çalışmaya devam edecektir. Gasil hanede ve gerçekleşen ziyaretler için mezarlıklarımızda her gün nöbetçi bulunacaktır.”

“Bayram boyunca her hangi bir su kesintisi ile karşılaşmamak için bayram öncesi su şebekeleriyle alakalı tüm bakım ve onarım çalışmaları Büyükşehir Belediyesine bağlı BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Bayram boyunca her hangi bir su kesintisi beklenmemektedir.”

 

“Ancak yaşanabilecek arıza ve vatandaş sorunlarıyla alakalı; depo bekçileri, arıza ve ekip şefliği çalışanlarından oluşan nöbetçi ve icapçı ekipler bayram boyunca hazır olarak bulundurulacaktır.

Vatandaşlarımız, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikâyetlerini ALO BUSKİ 185 veya 270 24 00 numaralı telefon numaralarına bildirebilirler.”

 

HUZUREVİNE DAVET

“Bayramda en çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Huzurevimiz de, bayram öncesi gerekli tüm çalışmalar yapılmış ve Huzurevimiz, ziyaretçi kabulüne hazır hale getirilmiştir.

Özellikle şunu ifade etmek istiyorum ki böyle önemli günlerde bizler için önemli bir unsur olan yaşlılarımızı unutmadığımızı göstermek adına onları lütfen huzurevine gelerek ziyaret edelim.

Onların sağlıklı bir şekilde yaşlanmaları için böyle önemli günleri fırsat bilelim ve onların en önemli ihtiyacı olan morali eksik etmeyelim.”

 

ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEK

“Çözüm Merkezimiz de bayram süresince 7/24 hizmet vermeye devam edecek. Yaşanılan tüm sorunlar veya aksaklıklarla ilgili vatandaşlarımızın Alo 153 no’lu telefondan Çözüm Merkezimize ulaşmalarını rica ediyoruz. Böylece sorunlarına en kısa ve hızlı şekilde çözüm bulmuş olacaklar.”

 

“Belediyemizin bel kemiği olan Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz ise, bayram öncesi rutin kontrollerine devam ediyor.

Özellikle şehir içindeki muhtelif yerlerde, çarşı merkezi ve tüm pazaryerlerinde denetimlerini sıklaştırarak bayrama kadar kontrollerini sürdürecek. Zabıta personelimiz bayram boyunca 7/24 hizmet verecek.”

 

“Esnafımız satış yaptığı iş türüyle alakalı ürünleri kendi işyerinin önünde sergi açabilmesine ve satış yapabilmesine 09 Haziran Cumartesi günü itibariyle müsaade verdik.

Bu uygulama 14 Haziran Perşembe akşamına kadar devam edecek. Bayram sonrası ise yaya yolları için alınan kaldırım işgallerine son verilmesi hakkındaki karar aynen uygulanmaya devam edilecek.” diye konuştu.

 

BAYRAMLAŞMAYA DAVET

“Birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da artacağı Ramazan Bayramında, İnegöl’ün tüm dinamiklerinin yer alacağı BAYRAMLAŞMA PROGRAMIDA 15 Haziran Cuma günü saat:10.00’da Kültür park içindeki Gölbaşı Alyans Düğün Salonunda gerçekleşecek.

Bu vesile ile tüm ilçe halkımızı bayramlaşma programına davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ilçe halkımızın ve İslam aleminin Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde, tüm sevdiklerimiz ile birlikte nice bayramlar geçirmeyi cenabı Allahtan niyaz ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)