Belediye tabelası da değişsin

29 Haziran 2020 / Pazartesi 15:21:18 | GÜNCEL |

İnegöl’ün 4 bin eksik iki farklı tabelasını düzelten İnegöl Belediyesi’ne MHP’den TC’li belediye tabelası önerisi geldi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl’ün giriş ve çıkışındaki nüfus tabelalarının tutarsızlığı görenleri şaşırtıyordu. Konunun haber olması üzerine İnegöl Belediyesi tabelayı düzeltti.

Bu durumun haberlere yansıması üzerine İnegöl Belediyesi harekete geçti. Bir tabeladaki 270 bin rakamı 274 bin olarak değiştirildi. Böylece iki tabelada da 274 bin yazması sağlandı.

Başkan Alper Taban yaptığı paylaşımda, “İş Müge Anlı’ya gitmeden meseleyi çözdük” ifadesini kullandı. Ancak resmî rakamlara göre ilçenin nüfusu 273 bin 933. Yani bu kez de 67 kişi fazla gözüküyor. Şimdi İnegöl’de 67 tartışması yaşanmaya başladı.

Tartışmalara MHP cephesinden de çarpıcı bir tespit ve uyarı geldi. MHP İnegöl ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Faruk Adıyaman; ” Sayın Alper Başkan’ım, Müge Anlı’ya gitmeden 4000 kayıp kişi bulundu olayı çözdünüz. Ne mutlu! Göl kurumadan öncede Tabelayı çözersek! Hatta el değmişken İnegöl Belediyesi’ne yakışır önüne Türkiye Cumhuriyeti T.C yazarsanız. Herkes Mutlu olacaktır…” ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

  Sıradaki Haber: Çöl sıcakları geliyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)