Bisikletle Batum’a

12 Temmuz 2018 / Perşembe 14:19:30 | GÜNCEL | 1

Türkiye genelinde hayvan haklarına dikkati çekmek amacıyla iki arkadaşın İnegöl’den başlayan bisiklet yolculuğu devam ediyor.

İnegöl'den 3 gün önce bisikletle yola çıkan iki emekli Polis arkadaşın yolculuğu Batum’da sona erecek.

 

Fikret Öztürk (50) ile Hilmi Çetin (60) şu ana kadar kilometrelerce yol kat etti. Eğlenceli ve yorucu bir yolculuğun ardından Zonguldak Alaplı ilçesinde mola veren iki arkadaş, daha önce 2 kez bisikletle Türkiye turu yaptığını belirtti.

 

Çetin, yaptığı açıklamada, hayvanlara uygulanan şiddet ve bunun yanında bisiklet kullanımına dikkati çekmek amacıyla İnegöl’den çıktıklarını yolculuklarının 2 ay süreceğini söyledi.

 

Toplamda bin 500 kilometre yol yapacaklarını anlatan Çetin, “Turu, Gürcistan Batum'da bitirmeyi planlıyoruz. Sosyal sorumluluk proje içerisinde daha evvelde bunları yaptık. bu seferde son günlerde doğaya verilen tahribat. hayvanlara verilen işkence ve eziyet. Bize bu tura çıkmamıza sebep oldu.”

 

“En azından bir kıpırdanma halkta duyguları kıpırdaşma için İnegöl ve Bilecik’den Batum’a kadar Karadeniz Turu çıkmayı planladık ve bu mesafe bin 500 kilometre. Toplumda duyarlı vatandaşlarımız var duyarsızlara hareket geçirmek için bu projeyi planladık. Ayrıca Türklerin de bisikletle böyle uzun yolculuklar yapabileceğini gösterdik .” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: İnegöllü komutan tutuklandı
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: