Bisikletle Hacca Gidiyorlar

07 Temmuz 2018 / Cumartesi 14:27:16 | GÜNCEL |

Makedonya'da yaşayan 2 arkadaş, bisikletle hacca gitmek için yola çıktı. Makedonya'dan yola çıkan İdrisi ve Aslani, Arnavutluk ve Yunanistan'ın ardından Türkiye’ye gelerek İnegöl’de mola verdiler.

Senad İdrisi, kendisinin avukat olduğunu, profesyonel olarak da dağcılıkla ilgilendiğini, arkadaşı Amir Aslani'nin imam olduğunu ve Makedonya'dan yola çıkarak, pedal çevirip Mekke'ye ulaşmak istediklerini söyledi.

İdrisi, yolculuğa Makedonya Kalkandelen'den başladıklarını dile getirerek, "Arnavutluk'a geçtik, ardından Yunanistan üzerinden İstanbul'a geldik. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in, onun ashabının ve modern çağlar öncesinde tüm Müslümanların yürüyerek hacca gitmesi gibi biz de bisikletle giderek hac vazifemizi yapmak istiyoruz. Motivasyonumuzu Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in yürüyerek hac yapmasından alıyoruz" dedi.

Bisikletle hacca gitme projesine 2 senedir hazırlandıklarını ifade eden Senad İdrisi, zorluklarının farkında oldukları yolculuğun 40-45 gün daha süreceğini tahmin ettiğini söyledi.

Yolculuklarını sosyal medya üzerinden de paylaştıklarını ve Makedonya halkı başta olmak üzere birçok insanın kendilerini takip ettiğini aktaran İdrisi, ailelerinin de kendilerine destek verdiğini belirtti.

İdrisi, daha önce bir kişinin Bosna'dan yürüyerek hac vazifesini yerine getirdiğini, ancak bisikletle ilk kez kendilerinin bu yola çıktığını ve birçok insana örnek olmak istediklerini dile getirdi.

İdrisi ve Aslani, 3 kıta ve 6 ülkede sürecek yolculuklarının sonunda Mekke'ye ulaşıp, Müslümanlar için de dua etmek istediklerini ifade etti.

İNEGÖL’DE KONAKLADILAR

Hacca gitmek için yola çıkan 2 kişi dün akşam İnegöl’e gelerek İnegöl Hamiyet ve Yardımlaşma vakfında konakladıktan sonra , bu sabah itibari ile tekrar yola çıktılar.

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon: