Bu ihmalin sorumlusu kim?

09 Kasım 2018 / Cuma 08:28:43 | 3.SAYFA |

"Elif Oyun Kültür ve Sanat Derneği" adı altında kreş faaliyeti gösteren kurumda 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş hayatını kaybetti. 2 yıldır faaliyet gösteren kaçak kreş için herhangi bir işlem yapılmaması ihmal tartışmalarını beraberinde getirdi.

Olay ile alakalı Cumhuriyet Başsavcılığı ivedi bir şekilde soruşturma başlatırken, başsavcılık tarafından yapılan açıklamada söz konusu derneğin 2 yılı aşkın süredir İnegöl’de faaliyet gösterdiği, dernek kuruluş tüzüğüne aykırı davranarak 1-6 yaş aralığında 16 çocuğa kreş hizmeti verdiği öğrenildi.

MEB’E BAĞLI DEĞİL

Konu hakkında görüşülen Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, bahsedilen yerin resmi kreş olmadığı resmi bir kurum olmadığı için denetlenmesi ile alakalı Milli Eğitim Müdürlüğünün bir yaptırımı olamayacağını belirtti.

AİLE SOSYAL İŞLER BAKANLIĞINA DA BAĞLI DEĞİL

Konu hakkında görüşülen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri ise bahse konu olan  Elif Oyun Kültür ve Sanat Derneği’nin kendilerine bağlı olmadıklarını ifade ederek denetleme yetkililerinin olmadığını belirtti.

ŞİKAYETLE KAPANIYOR

Dernek olarak kurulup kreş hizmeti veren yerlerin şikâyet üzerine valilik tarafından kurulacak komisyonla yapılıyor.

İNEGÖL’DEN 30’DAN FAZLA VAR

İnegöl’de 30’dan fazla bu şekilde dernek adı altında gayrı resmi kreş hizmeti veren kuruluş olduğu öğrenildi.

BUNUN SORUMLUSU KİM?

Öte yandan bu tarz yerlerin İnegöl’de denetlenip denetlenmediği, denetlenen yerlerin kapatılıp kapatılmadığı yada her hangi bir işlem yapılıp yapılmadığı ise cevaplandırılması gereken sorular olarak dikkat çekiyor.

  Sıradaki Haber: Başkanın eşi vefat etti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)