Bugün karne günü

07 Haziran 2018 / Perşembe 19:10:19 | EĞİTİM |

18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı bugün sona eriyor. 54 bin 597 öğrenci İnegöl’den olmak üzere Bursa genelinde 1564 okulda; 45 bin 720’si okul öncesi, 178 bin 91’i ilkokul, 182 bin 253’ü ortaokul ve 150 bin 723’ü ise ortaöğretim olmak üzere toplam 556.792 öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak.

 

BURSA’DA 556 BİN ÖĞRENCİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER, öğrencilerin karne heyecanı ile ilgili bir açıklama yayımladı. Müdür Dülger açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim,18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bursa olarak 1564 okulumuzda 34 bin 840 öğretmen ve 3 bine yakın yöneticimizlebu eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz.  45 bin 720’si okul öncesi, 178 bin 91’i ilkokul, 182 bin 253’ü ortaokul ve 150 bin 723’ü ise ortaöğretim olmak üzere toplam 556.792 öğrencimizin karne heyecanını birlikte paylaşıyor, coşkuyla başladığımız bir eğitim-öğretim yılını daha huzurla bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Tüm çabamız çocuklarımızı, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif kişilikleri gelişmiş, analitik düşünceye sahip, bilgiyi gündelik hayatına aktarabilen, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine sımsıkı bağlı bir o kadarda 21. Yüzyıl becerilerine sahip, eleştirel düşünebilen, evrensel gelişmelere açık bireyler olarak yetiştirmektir.

 

Eğitim sadece formal alanda yapılan bir çalışma değil, tüm toplumun ortak çabası ile sürdürülecek bir süreçtir.Her türlü tarihi zenginliği, manevi değeri, doğal güzelliği ve kültürel çeşitliliği bünyesinde barından bu bereketli  topraklarda gelenekten  güç alarak geleceğe emin adımlarla ilerleyen çocuklarımız geçmişte olduğu gibi şimdi de medeniyetimizin yeniden inşasına katkıda bulunacaktır.”

 

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin DÜLGER öğretmenlere de seslenerek şunları söyledi:“Değerli meslektaşlarım, Görevden öte bir yaşam biçimi olan öğretmenlik anlayışıyla hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı biliyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde en büyük pay hiç şüphesiz ki sizlerindir.  Çocuklarımızı;  vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor ve gururlandırıyor. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir.”

 

KARNE YÜZÜNDEN ÇOÇUĞUNUZU KIRMAYIN

Velileri de karneler konusunda uyaran Müdür Dülger:“Saygıdeğer Velilerimiz, Karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu yaklaşımla çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onlara hassasiyetle yaklaşalım. Onların  özgüvenlerini zedelemeden yapıcı ve destekleyici bir tutum benimsemenizi önemli görüyoruz.  Her anne baba çocuklarının çok başarılı olmasını ister. Unutmayalım ki her çocuk anne-babasının açığa çıkmış sırrıdır. Veliler olarak sizler eğitimin temel taşlarındansınız.” Dedi.

 

YAZ TATİLİNİ İYİ DEĞERLENDİRİN

Yaz tatili için öğrencilere tavsiyelerde bulunan Müdür Dülger:“Sevgili Öğrenciler, Hepiniz yoğun çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız.  Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Bir insanın değeri rakamlarla ölçülemez ancak aldığınız karneler de sizlerin emeklerinize biçilmiş bir karşılıktır. Karne notlarınız ne olursa olsun, gayret ettiğinizde başarılı olacağınıza dair güveninizi diri tutunuz. Başarısız olduğunuz zaman değil vazgeçtiniz zaman kaybedersiniz.Sizlerin de bu düşüncede olduğunuzu ve istediğiniz zaman başarabileceğinizi biliyorum.

 

Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, kitap okumanın önemini, ekranla değil akranlarınızla, ailenizle  vakit geçirmenin değerini biliyorsunuz.Tatilinizi sağlıklı ve huzurlu bir şekilde hem dinlenmiş hem de kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle, Bursa’nın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyorum. Sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” Diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: AÖF sınav sonuçları açıklandı.
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)