Bursa’da ‘İZKAL’dı

24 Ocak 2019 / Perşembe 16:40:02 | KÜLTÜR & SANAT | 2

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 11’ncisi düzenlenen Genç Star Liseler Arası Müzik Yarışması’nın finali önceki gece yapıldı. Birbirinden yetenekli gençlerin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada, İlçemizi temsil eden Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 7 kişilik müzik ekibi, Bursa 3.lüğünü elde ederek büyük bir başarıya daha imza attı.

ZEKİ KONUKOĞLU EFSANESİ BURSA’DA

Osmangazi Belediyesi ev sahipliğinde gençlerin önünü açmak ve sesini duyurmak isteyen genç yeteneklere destek olmak amacıyla bu yıl 11’ncisi düzenlenen Genç Star Liseler Arası Müzik Yarışması, muhteşem bir final gecesine sahne oldu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmanın finalinde 32 okul, 4 farklı kategoride birincilik için mücadele etti. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Pop Müziği dallarında sahneye çıkan liseli gençler, müzik alanında tüm yeteneklerini ortaya koyarken, gerek seslendirdikleri eserler, gerekse kullandıkları enstrümanlarla jüri ve izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

İlçemizi temsil eden Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 7 kişilik müzik ekibi Bursa 3.lüğünü elde ederek büyük bir başarıya daha imza attı. Başarılarından dolayı Müzik Öğretmeni Gökhan KARA’yı ve öğrencileri Nazlıcan ATAN, Samed SEÇKİN, Kadir VURAL, Atahan ATA, Rumeysa GÜR ve Berat İNAM’ımakamında tebrik eden Okul Müdürü Sabit TAŞ “ Öğrencilerimiz kısıtlı imkanlarına rağmen okulumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek büyük bir başarıya imza atmışlardır. Kendilerini ve Müzik Öğretmenlerini kutluyorum. İnanıyorum ki daha fazla imkan sağlandığında bizim öğrencilerimiz çok daha iyisini başaracaklardır.”dedi.

 

  Sıradaki Haber: Ayşen Gruda hayatını kaybetti
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: