Çağ dışı gösteri

13 Eylül 2021 / Pazartesi 16:09:05 | GÜNCEL |

İnegöl Din Görevlileri Derneği, kurtuluş törenlerinde çarşaflı bir kadının zincire vurulduğu skandal görüntüyü basın açıklamasıyla kınadı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Dernek binasında yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapan Başkan Mehmet Nuri Memiş, “Balıkesir Edremit ilçesinin Kurtuluş gününde milli ve manevi değerlerimizle çatışan çağ dışı gösteriyi kınıyoruz. Bizler kurtuluş mücadelesinin ‘asil’ kahramanlarını tanıyoruz;  Fatma ana, Şerife Bacı, Nene Hatun ve Halime Çavuş'u... Hepsi örtülü, çarşaflı ve sarsılmaz inançlıydı... Onlar, bu toprakları bize yurt kılan Sultan Alparslan ve Malazgirt’teki ruhu, Çanakkale’de asrın en muazzam ordularına karşı iman dolu göğsünü siper eden Mehmetlerin ruhunu taşıyorlardı.”

 

“Sarsılmaz imanlarından güç alarak sözde medeni Avrupa ya ve tüm insanlığa ders vererek, ülkemizi düşmandan kurtarıp her türlü özgürlüğü getirdiler, size bile... Siz bu büyük insanların halini anlamadınız, anlamak istemediniz, anlayacak da değilsiniz... Çünkü siz bu ulvi değerlere hep Fransız hep Rum hep ermeni kaldınız.  Sizin derdiniz çarşaf da değil, sizin probleminiz, derdiniz, mücadeleniz İslamla... Her fırsatta bu türden insanlık dışı fikirlerinizi (!) sahneliyorsunuz.”

 

“Bizler biriz, beraberiz. Bu toplumu harmanlayan, mayalayan, Parçada bütünü, tohumda ağacı gören, insana merhamet nazarıyla bakan Mevlânâ'yı, Pir Sultan'ı, Hacı Bektaş'ı, Koca Yunus'u çok iyi biliyoruz... Kurtuluş gününde Yunan Bayrağının renkleri ile sirtaki yapmak  kime neyin mesajı? Biz sizi tanımıyoruz! Sahi siz kimsiniz? Sözde çağdaş yaşamı destekleme derneğinin provakatif, içinde topluma karşı nefret suçu barındıran bu gösterisinin yetkili makamlarca karşılıksız bırakılmayacağını temenni ediyor ve savcılarımızı kamu vicdanını yaralayan bu tür gösterilere karşı göreve davet ediyoruz. Özellikle yurt içi ve yurt dışında devletimizin bekası için yoğun mücadele verilen, pandemi ile yorulduğumuz şu günlerde bu milleti suni  ve çağdışı gündemler ile meşgul etmeden, hep beraber birlik ve beraberliği tesis etmeye çalışmalıyız...”

 

“İnegöl Din Görevlileri Derneği olarak çağdaş yaşamı destekleme derneğine ve bu zihniyettekilere, milli şairimiz Mehmet Akif in bir şiiri ile cevap vermek istiyoruz: kim demiş Avrupa İnsanı medeni, ne edep kalmış ne haya, çırılçıplak bedeni, eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni, desenize hayvanlar sizden daha medeni…” dedi.

 

Başkan Mehmet Nuri Memiş açıklamasının devamında, “11 Eylül 2021 tarihli yazısında bir takım karşılaştırmalar yaparak Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş bey hakkında; ‘Fare'yle Ali Erbaş akran sayılırlar. Memlekete Ali Erbaş mı lazım, fare mi?’ diyerek insanlık dışı, saygısızca, edepsizce ve sinsice Diyanet işleri başkanı ve onun üzerinden İslam düşmanlığı yapan Yılmaz Özdil'i, tedavisi mümkün olmayan hastalıklı ruh hali ile baş başa bırakıyor, İnegöl Din Görevlileri Derneği olarak başkanımızın yanında olduğumuzu, bu yazıyı kaleme alan şahsıda, şiddet ve nefretle kınıyoruz.” dedi.

  Sıradaki Haber: Dalış eğitimini tamamladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)