Çocuk Sanat Atölyesi

31 Aralık 2018 / Pazartesi 12:52:09 | KÜLTÜR & SANAT |

İnegöl Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen ve öğrencilerin sömestr tatillerini eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlayan 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi için kayıt başvuruları 01 Ocak 2019 Salı itibariyle alınmaya başlanacak.

21 Ocak -01 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinde Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri 7-10 yaş arası çocuklar için Karagöz Hacivat Kukla Yapımı, Kilden Obje Yapımı ve Boyama ile Origami kursları, Salı –Perşembe günleri ise 4-6 yaş arası çocuklar için Karagöz Hacivat Kukla Yapımı, Kilden Obje Yapımı ve Boyama kursları ile İnegöllü çocukların tatillerini en güzel şekilde geçirmeleri sağlanacak.

“BUGÜNÜN YARINI: YARININ UMUDU OLAN ÇOCUKLARIMIZ”
Çocukların hayal güçlerini sanatla bütünleştirip el becerilerini arttırmanın amaçlandığı 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi kayıt başvuruları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban; Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz marifetiyle her yıl birçok konser, etkinlik, söyleşi ve gösteriye imza atmaktayız. Gerek İnesmek kursları, gerek enstrüman kursları, gerekse de koro çalışmaları gibi birçok etkinliğin merkezi haline gelen şehrimizde Bugünün yarını; Yarının umudu olan çocuklarımıza yönelik sanat atölyesi çalışmalarını da gerçekleştirmekteyiz. Çocuk Sanat Atölyesi kurslarımızı sömestr boyunca İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi atölyelerinde düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.

HER GÜN FARKLI BİR ETKİNLİK
21 0cak – 01 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesinde her gün farklı bir etkinliğin yapılacağını belirten Başkan Taban, “Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri 7-10 yaş arası çocuklar için Karagöz Hacivat Kukla Yapımı, Kilden Obje Yapımı ve Boyama ile Origami kursları, Salı- Perşembe günleri ise 4-6 yaş arası çocuklar için gerçekleştirilecek karagöz Hacivat Kukla Yapımı, Kilden Obje Yapımı ve Boyama kursları ile İnegöllü çocukların tatillerini en güzel şekilde geçirmeleri sağlanacak” dedi.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 OCAK
Çocuk Sanat Atölyemize kayıt başvurularının 15 Ocak Salı gününe kadar devam edeceğini belirten Taban; “Çocuklarımızın tatillerini en güzel şekilde değerlendirecekleri Çocuk Sanat Atölyemize kontenjanımızın sınırlı olduğunu buradan bir kez daha belirtmek isterim. Kayıt başvuruları ise Lazlar Camii karşısındaki Kültür Sanat ve Gençlik Merkezine yapılacaktır.21 Ocak Pazartesi günü başlayacak olan 15 Tatil Çocuk sanat atölyesi çalışmalarımız diğer tüm eğitim ve etkinliklerimiz gibi ücretsiz olup katılacak kursiyerlerimizin tüm malzemeleri belediyemiz tarafından karşılanacaktır” ifadesini kullandı.

Taban son olarak; “İnegöl Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde gerçekleştirilen 15 Tatil Çocuk Sanat Atölyesi etkinliğimize bütün çocuklarımızı buradan bir kez daha davet ediyor, şimdiden tüm öğrencilerimizin yarıyıl tatilinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

  Sıradaki Haber: Dadaşlar başkanını seçti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)