Çok sayıda dere taştı

05 Nisan 2021 / Pazartesi 16:20:59 | GÜNCEL |

Eriyen kar sularına 2 gündür devam eden sağanak yağışla birlikte, Cerrah, Kalburt ve Bedre deresinde taşkınlar meydana geldi. Birçok tarım arazisi sular altında alırken, su seviyesi her dakika artıyor. Kalburt ve Organize Sanayi Bölgesi'ni birbirine bağlayan köprü yolu sular altında kalınca trafiğe kapatıldı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kulaca, Edebey, Süle ve Cerrah mahallelerinde taşan dereler sebebiyle tarım alanları sular altında kaldı. Kalburt Deresinin taşması neticesi de taşkın suları, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaların duvarına kadar dayandı. Belediye ekipleri, yağış nedeniyle su birikintisi oluşan cadde ve sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor.

 

Azgın sular önüne ne aldıysa götürdü. Suların yükselmesiyle bazı bağlantı yolları kapandı. Derelerdeki suların yükselmesiyle bir çok tarım arazi de sular altında kaldığı öğrenildi.

 

Cerrah Mahallesi’nde dağlardaki karların erimesi ve dün sabaha karşı başlayan yağışlar dereleri taşma noktasına getirdi. Sel suları dere yatağındaki ağaçları sökerken, yer yer patika yollarda toprak kaymaları meydana geldi. Herhangi can ve mal kaybı yaşanmazken, vatandaşlar büyük bir gürültü ile akan dereleri endişeli gözlerle izledi. İnegöl Belediyesi ekipleri de yaşanabilecek muhtemel felaketlere karşı tedbir aldı.

 

Mahalle sakinleri, uzun yıllardır böyle bir yağış görmediklerini ifade ederek, “Uzun yıllardır derelerimizden bu kadar su akmadı. Dün sabaha karşı başlayan yağışla birlikte dağlardaki kar sularının erimesi buna sebep oldu” diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: Dere yataklarına anında müdahale edildi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)