Cumhur İttifakına destek

10 Haziran 2018 / Pazar 17:55:58 | SİYASET |

İnegöl’deki bazı Sivil Toplum Kuruluşları (STK) 24 Haziran tercihini açıkladı. İshakpaşa Cami avlusunda toplanan STK’lar, seçimde Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini kamuoyuna duyurdu.

TÜM DÜNYANIN GÖZÜ BİZDE

Basın açıklamasında Rehber-Der Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Doğan yaptığı açıklamada;

“Ülkemiz olarak önemli bir seçimin arifesindeyiz. Sonuçları itibariyle ülkemiz kadar, tüm dünyayı, bilhassa âlem-i İslam’ı derinden etkileyecek bir özelliğe sahip olan bu seçimde, ülkemiz aleyhine ittifak eden çevreler Türkiye’nin yeniden dirilişini ve yükselişini engellemek için her yolu ve yöntemi deniyorlar.”

HEDEFTE ERDOĞAN VAR

“Görünürde Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsını, hakikatte ise bu aziz milletin umudunu hedef alıyorlar. Bu gün bu seçimde bir oyun bile çok değerli olduğunu unutmadan, milletimizin ve ümmetin bekası için, bu masum coğrafyada mağdur insanların nasıl etkileneceğini düşünerek oy kullanacağız. Bu seçim, sadece siyasi bir tercih değildir!”

 

“Milletin ve ümmetin selameti söz konusu olan bir meselede fikir beyan etmek, siyaset değil, hakikatin müdafaasıdır. Öyle kavşaklar olur ki, o noktalarda tarafsız kalmak, muhalif diğer şıkkı tercih etmekle eşdeğerdir. Bizler, bu kritik seçimde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya mütereddit kalmanın manevi mesuliyeti mucip olduğu kanaatindeyiz. Bu cihette Cumhur İttifakını genel olarak niçin desteklediğimiz bilinsin istiyoruz.”

OYNANAN OYUNLARA SON

“Cumhur İttifakıyla; Türk milletinin iradesiyle gerçekleşen yeni anayasa bir an önce işlerlik kazanacak. Cumhur İttifakıyla; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ülkemizin huzur ve bekasını sağlayacak. Cumhur İttifakıyla, ekonomimiz üzerinde oynanan oyunları bertaraf edilecek, ekonomimizin daha çok büyümesi sağlanacak Cumhur İttifakıyla; terörün her türlüsünün ve arkasındaki dost görünümlü düşman niyetlilerin yeni bir hayal kırıklığı yaşaması mümkün olacak.”

MAZLUMLARIN UMUDU TÜRKİYE

“Cumhur İttifakıyla; Türkiye'nin, yakın uzak coğrafyalardaki milli menfaatleri bölgesinde ‘lider ülke’ olma hamleleri artacak. Cumhur İttifakıyla; uluslararası ilişkilerde ‘dünya 5'ten büyüktür’ anlayışı ile mazlum-mağdur ve masum milletlere örnek teşkil edilecek. Cumhur İttifakıyla; Toplumsal huzur, güven ve barış ortamı artarak devam edecek. Cumhur İttifakıyla; FETÖ-DAEŞ PKK-PYD gibi terör örgütlerine karşı yerli ve milli unsurlarla topyekun mücadele edilecek.”

BİRLİK OLMA ZAMANI

“Cumhur İttifakıyla; erdem, irade cesaretle dosta güven, düşmana korku verilecek. Cumhur İttifakı; topluma, değer katacak, her alanda inşa ve ihya olacak. Bu ittifakın kazanması demek; ülkemizin inşallah yeni zaferler ve fetihler ile şaha kalkması demektir.

 Sonuç olarak 24 Haziran, parçalanacak, birbirimizle uğraşacak veya çekimser kalınacak bir gün değil; el ele, omuz omuza vererek cumhur ittifakını temin etme zamanıdır. İnancımız odur ki; milli ve manevi değerlerimize saldıranların her daim karşısında dimdik ve tarafımızı belli ederek duracağız.”

 

 

REİSİN YANINDAYIZ

“Biz İnegöl STK’ları olarak emperyalist güçlerin, ülkemiz üzerinde şer odaklarının ittifak etmeleri ve değerlerimize hücum etmeleri bize gösteriyor ki; yerli ve milli, milletin ve ümmetin kabul edilmiş bir duası olarak gördüğümüz

Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Ak Parti’nin yanında durduğumuzu ilan ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de ülkemizin birliği ve dirliği âlemi İslam’ın umudu için tek yürek olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Basın açıklamasının ardından dua yapıldı.

  Sıradaki Haber: Salona sığmadılar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)