DEVA takipte

03 Mayıs 2021 / Pazartesi 13:53:53 | SİYASET |

DEVA Partisi İlçe Başkanı Kani Ahmet Erbay, yeniden ihaleye çıkacak olan Hocaköy Barajının takipçisi olacaklarını söyledi. “Yapılacak çok iş var” diyen Erbay, “İnegöl daha iyi daha kaliteli daha vizyonlu projeleri hak ediyor.” dedi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yazılı açıklama yaparak barajın yapım sürecini anlatan İlçe Başkanı Kani Ahmet Erbay, “Galiba, inşallah, herhalde, umarız, beklentimiz odur ki bu kez mutlu son olur. 2012 yılında vaat edilip 2014'te ilk kazmanın vurulacağının beyan edilmesine rağmen bundan yaklaşık 6 yıl önce 25 Haziran 2015 tarihinde ihale edilen temel atma töreni 2 Aralık 2016’da gerçekleştirilen ve de 2019 sonunda bitmesi gerekirken 2017’de çalışmaları duran ve daha sonra 2019 da sözleşmesi feshedilip Eylül 2020 tarihinde sayın vekilimiz Vildan Yılmaz Gürel tarafından 2021 yılı başında yeniden ihaleye çıkartılacağı belirtilmesine rağmen ödenek çıkmadığı için henüz ihaleye çıkarılamayan Hocaköy Barajı ihalesinin yine sayın vekilimiz tarafından dün yapılan açıklamaya göre Bakan Bekir Pakdemirli'den Haziran 2021 tarihinde ihaleye çıkartılacağı sözünü aldıklarını ifade edildi.”

 

“Geç de olsa yapılmasından büyük memnuniyet duyacağımız Hocaköy Barajının 1200 günde bitirileceği ifade edilmiş olup İnegöl halkı adına takipçisi olacağımızı beyan ederiz. Gerçi 1200 günlük süre içerisinde yapılacak hem Genel hem Yerel seçimlerle bunca yıldır akamet halinde kalan barajın DEVA Partisi kadroları tarafından bitirileceğinden şüphemiz yok. Yapılacak çok iş var. İnegöl daha iyi daha kaliteli daha vizyonlu projeleri hak ediyor.” diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: Alışverişi esnaftan yaptılar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)