Dil kursuna Gürcistan’dan ziyaret

10 Aralık 2018 / Pazartesi 14:14:08 | KÜLTÜR & SANAT |

Gürcistan’dan gelen heyet, İnegöl Halk Eğitim Merkezi ve İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlenen Gürcüce dil kursunu ziyaret ettiler.

Gürcistan’dan gelen heyet, Türkiye’de Halk Eğitim merkezinde açılan Gürcüce dil kursu olarak ilk olma özelliğine sahip Gürcüce Dil kursunu ziyaret ederek kursiyerlerle görüştüler.

Tiflis Devlet Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Rozeta Guceciani, Gürcistan Milli Kütüphane Müdür Yardımcısı Mirian Hoşitaşşivuli ve İş adamı Şemsettin İyem’den oluşan Gürcü heyet Halk Eğitim Merkezindeki Gürcüce Dil Kursuna giderek Öğretmen Abdullah Tataroğlu’ndan  Dil kursu ile ilgili bilgi aldılar.

Türkiye’de Gürcü asıllı vatandaşları için Gürcüce Dil Kursu’nun açılmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden Tiflis Devlet Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof.Dr. Rozeta Guceciani, “ Gürcistan çok güçlü bir devlet olmayabilir, ama Türkiye’de kendi dilini öğrenmek isteyen Gürcü asıllı vatandaşların varlığı ve onların dilimize karşı olan sevgisi ve ilgisi bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Ben bu dil kursunu gördükten sonra çok duygulandım ve gururlandım. Özveri ile bu kursa katılan kursiyerleri ve öğretmenlerini yürekten kutluyorum” dedi.

Heyetin Gürcüce Dil kursunu ziyaret ettiklerinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Kurs öğretmeni Abdullah Tataroğlu,”Gürcüce dil kursumuzda Gürcüce alfabesini öğrenip yazmayı ve okumayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda kursiyerlerimiz yoğun çalışma ve çaba içerisindeler. Bu anlamlı ziyaret bizi ve kursiyerlerimizi son derece mutlu etmiştir” dedi.

 

  Sıradaki Haber: Kafkas Derneğinde yeniden Demirtaş dönemi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon: