Doğa yürüyüşünde yeşille buluştular

09 Temmuz 2018 / Pazartesi 18:13:03 | SPOR | 1

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Geleneksel Doğa Yürüyüşü, 197 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) organizasyonuyla Boğazova-Tepel-Tuzla parkurunda yapılan yürüyüşte, doğa tutkunları güneşli havada İnegöl’ün eşsiz doğasının tadını çıkardı.

7.YÜRÜYÜŞ

İnegöl Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Doğa Yürüyüşü, geçtiğimiz Pazar günü 7’nci kez düzenlendi. 7 yıldır ilçe halkının yoğun katılımıyla yapılan yürüyüş, bu yıl da vatandaşların ilgi odağı oldu. Toplamda 197 kişinin katıldığı geleneksel doğa yürüyüşünde 174 yürüyüşçü, 15 bisikletçi ve 8 motocros sporcusu yer aldı.

 

16 KM YÜRÜDÜLER

Boğazova – Tepel – Tuzla istikametinde toplamda 16 kilometrelik orta zorluktaki parkurda gerçekleştirilen yürüyüş, Pazar sabahı saat 08.40’ta İnegöl Gençlik Merkezi önünden start aldı.

Doğa tutkunları, 6 otobüs ile Boğazova Orman deposuna hareket etti. 09.30’da orman deposu mevkiinden Tepel Yaylası yol ayrımında araçlardan inilerek katılımcılara faaliyet hakkında bilgi verildi ve yürüyüşe başlandı.

 

BOĞAZOVA’DAN BAŞLADI

Boğazova’dan başlayan yürüyüşte, Tepel yaylasında öğle saatlerinde mola verildi. Yürüyüşçülere burada İnegöl Belediyesi tarafından köfte ekmek ve ayran ikramında bulunuldu. Molanın ardından saat 13.00’da yeniden yürüyüşe geçildi. Parkurun kalan kısmı da tamamlanarak Tuzla kırsal mahallesinde yürüyüş son buldu. Grup, burada kendilerini bekleyen araçlarla yeniden İnegöl Belediyesi Gençlik Merkezi önüne getirildi.

  Sıradaki Haber: Bisikletle şelaleleri gezdiler
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: