Doğalgaz kırsalda

11 Şubat 2019 / Pazartesi 18:19:56 | GÜNCEL | 4

Merkez, Yenice ve Cerrah’ın ardından doğalgaz kırsal mahallelere de ulaşmaya başladı. Bugün İsaören’de düzenlenen törenle ilk gaz yakıldı.

2004 yılında İnegöl’ü doğalgazla tanıştıran İNGAZ, doğalgazı Yenice ve Cerrah’ın ardından İsaören’e de getirdi. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahalle meydanında düzenlenen törenle ilk gaz yakma gerçekleştirildi.

İLK KAZMA 2004 YILINDA VURULDU

Törende konuşan İNGAZ Genel Müdür Vekili Yavuz Seneman; “Bugünlere gelmemizde büyük emeği olan Faruk Coşkun’a ve geçmiş dönemde bizlere yön veren idarecilerimize, çalışanlarımıza, Yönetim Kurulu Başkanımız Can Cengiz’e teşekkür ediyorum. 2004 yılında başlayan serüvenimiz hayallerimizin ötesine ulaştı. İnegöl merkezine planlanan şebekemiz Alanyurt, Yenişehir, Akhisar, Yeniceköy ve Cerrah’a ulaşmış şimdi de köylerimizin kullanımına sunulmuştur. Şimdiye dek Yenişehir ve İnegöl’de 900 bin metre doğalgaz hattı, 26 bin adet bina bağlantısı dizayn edilmiştir. 2018 yılında 84 milyon m3 gaz tüketilmiştir. 87 bin abone sayısına ulaşılmıştır. İNGAZ her sene olduğu gibi 2018 yılında da yaklaşık 13milyon TL’lik yatırım gerçekleşti. Şipali, Karalar ve Hocaköy mahallelerimizin altyapısına başladık. Kısa sürede oralara da gaz ulaştıracağız. 2019 yatırım planımız yaklaşık 10 milyon TL’lik bir yatırım olacak. Kısa sürede de bunları paylaşacağız “ dedi.

EKSİKLERİ GİDERİYORUZ

Belediye Başkanı Alper Taban da konuşmasında; “Güzel bir hafta başlangıcı yaptık. 15 aydır görevdeyiz. Tespitler yapmaya çalıştık. İnegöl’ün bir düzeni planı var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. Biz kaldığımız yerden nasıl devam edebilir, daha neler ekleyebiliriz, şehrin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde nasıl giderebiliriz onu konuşuyoruz. Artık merkez mahallelerde doğalgaz var. Kullanım %65’lerde. Bunu kırsala da yaymalıyız diye düşündük. İNGAZ’ın değerli yöneticileri ile bunun planlamasını yaptık. İnşallah Allah nasip ederse yapmak istediğimiz öncelikle altyapı eksiklerimizi tamamlayacağız. Sonra da üst yapılarla ilgili bir çok güzellikleri hayata geçirmek istiyoruz”

5 SANİYEDE DÖNÜYORUZ

“Vatandaşı iyi anlamak lazım, iyi dinlemek lazım... 15 aydır da bunu yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşın beklentileri neler,  bunları doğru anlayıp bunun üstüne kurgu yapmamız gerekiyor. Vatandaşımız artık bizlere çok kolay ulaşır hale geldi. 153 hattımızla artık herkes bile ulaşabiliyor. En geç 5 saniye içerisinde sizlere dönüyoruz. Biz sizleri dinlemeye devam edeceğiz”

TÜM ŞEHRE DOĞALGAZ

“İsaören mahallemizden bizlere ilettikleri konular var. İsaören meyvecilikte iyi bir mahalle. Biz tarım konusunda da ciddi adımlar atmak istiyoruz. Bunun detaylarına girmeyeceğim ama her mahallemizin sorunlarını çözme adına gayretimiz devam edecek. İsaören’e doğalgaz hayırlı olsun. Biz doğalgazı şehrin tamamına ulaştırma gayretinde olacağız. Bunda da örnek bir ilçe olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Kaymakam Şükrü Görücü ise en güzel yatırımın insana yatırım olduğunu kaydederek; İNGAZ’ı köylerle doğalgazı buluşturduğu için tebrik etti. Doğalgazın İsaören’e hayırlı olmasını diledi.

 

Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel ise merhum Hikmet Şahin ile İnegöl’de ilk yakılan meşaleyi hatırladığını söyledi. Gürel, AK Parti’nin çevreci bir parti olduğunu ve çevre dostu doğalgaz ile tüm şehrin buluşmasını ümit ettiğini aktardı.

  Sıradaki Haber: YaraIı şahine sahip çıktılar
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: