Elleriyle Kuranı okuyacak

16 Ocak 2018 / Salı 11:20:00 | İNANÇ |

İnegöl’de yaşayan 12 yaşındaki görme engelli kızın isteğini yerine getiren İlçe Müftülüğü, Braille alfabesiyle hazırlanan Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Ankara Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulu’nda Kuran eğitimi alan görme engelli Zehra Güçlü’nün ailesi, İlçe Müftülüğü’nden çocuklarının rahatlıkla okuyabileceği Braille alfabesiyle hazırlanan Kur’an-ı Kerim istedi.

 

Bunun üzerine harekete geçen Müftülük, 12 yaşındaki görme engelli Güçlü’nün isteğini yerine getirdi. Zehra ile annesi Emine Güçlü’yü makamında ağırlayan İlçe Müftüsü Kazım Güzel, görme engelli öğrenciye Braille alfabesiyle hazırlanan Kur’an-ı Kerim hediye etti.

İlçe Müftüsü Kazım Güzel yaptığı açıklamada;

“Kalp gözleri sonuna kadar açık bu yavrularımız, elleri ile Kuran-ı Kerimi okuyup ve onu hissediyor. Aile bize dilekçe bile başvurarak, Braille alfabesi ile yazılan bir Kuran-ı Kerim talebinde bulundu. Ankara’dan getirttiğimiz Braille alfabesiyle hazırlanan Kur’an-ı Kerimi Zehra kızımıza hediye edeceğiz.”

 

“Başka ihtiyacı olan arkadaşlarımız için İlçe Müftülüğü olarak yanınızdayız, buradayız. Gözleri gördüğü halde, Kuran-ı Kerimi öğrenmeye hiç ilgi duymayan kardeşlerimize, Zehra kızımız örnek olsun. Tüm kardeşlerimizi Kuran-ı Kerimi okumaya, öğrenmeye davet ediyorum. Kuran-ı Kerimi öğrenmekte en büyük engel gafletimiz ve tembelliğimiz. O engelleri ortadan kaldıralım” diye konuştu.

 

12 yaşındaki görme engelli Zehra Güçlü ise çok istediği Braille alfabesiyle hazırlanan Kur’an-ı Kerime kavuştuğu için çok mutlu olduğunu dile getirerek, bu isteğini yerine getiren İlçe Müftülüğüne teşekkür etti.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Dünyadaki cennetimiz; aile
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
ATEŞ
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-10:30
FATİH
Telefon: