Engelleri kaldırıyor

21 Kasım 2020 / Cumartesi 12:37:33 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi, bünyesinde oluşturduğu ‘Engelsiz Tamir Atölyesi’ ile ilçedeki engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldırıyor. Ücretsiz hizmet veren atölyede, 20 engelli vatandaşın araçlarının tamir, onarım ve bakımı gerçekleştirildi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Engelsiz Tamir Atölyesi’nin işleyişi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Alper Taban, “Sevgide engel olmadığı gibi ilçemizde de engelleri bir bir ortadan kaldırıyoruz. DOSTUM merkezimizde oluşturduğumuz atölyemiz ile engel raporu bulunan vatandaşlarımızın arızalanan araçlarının tamir ya da bakımını yapıyoruz. Vatandaşımız 153 ve 0530 157 30 00 WhatsApp hattımız üzerinden belediyemize ulaşıp kaydını yaptırdıktan sonra arkadaşlarımız kısa süre içerisinde bulunduğu yerden gelip aracı alıyor. Atölyede gerekli bakım ve onarım işlemleri tamamlandıktan sonra da teslim ediyoruz.”

 

“Vatandaşımızın yolda kalma gibi bir durumu olduğunda ise yedek bir araç götürüp kendisine teslim ediyoruz. Verdiğimiz araç tamir süresince kendilerinde kalıyor. Amacımız hem engelleri ortadan kaldırabilmek hem de hayır duası alabilmek. Arkadaşlarımız bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

 

20 ENGELLİYE DESTEK

İnegöl Belediyesi Engelsiz Tamir Atölyesi iki aydır hizmet verdiği bu süreçte akü, lastik, joystick gibi çeşitli nedenlerle arıza yaşayan 20 engelli vatandaşa destek sağlayarak araçların tamir, onarım ve bakımını ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdi.

 

 

 

  Sıradaki Haber: Alt yapı yenileniyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)