Festival hazırlıkları başladı

04 Mayıs 2018 / Cuma 19:30:31 | KÜLTÜR & SANAT |

İnegöl Belediyesi’nin bu yıl 31’incisini düzenleyeceği Uluslararası Kültür Sanat Festivali için hazırlıklar başladı. Festival öncesi dernek temsilcileriyle istişare toplantısı düzenlendi.

PLANLANAN TARİH 14-22 TEMMUZ

İnegöl Belediyesi’nin her yıl yaz aylarını adeta karnavala dönüştüren Uluslararası Kültür Sanat Festivali, bu yıl 31’inci kez düzenlenecek. 14-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılması planlanan festival için hazırlıklar aylar öncesinden başlarken, dün akşam İnegöl Belediyesi Kültür Sanat Komisyonu ve kültür derneklerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

KÜLTÜR DERNEKLERİYLE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Perşembe akşamı 20.00’da İnegöl Belediyesi Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya; Kültür Sanat Komisyonu Üyeleri ile birlikte 14 kültür derneğinin temsilcileri katıldı.

Komisyon Başkanı Mürsel Avaşar Başkanlığında yapılan toplantıda, 14-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali ile alakalı Dernek Başkan ve temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

 

KATILAN DERNEKLER

Kafkas Folklor ve Kültür Derneği, Şavşatlılar Derneği, Posoflular Derneği, Çerkes Adige Derneği, Trabzonlular Derneği, Bayburtlular Derneği, Bosna-Hersek Kültür Derneği, Rumeli Derneği, Folklor Araştırma Derneği, Ertuğrulgazi Derneği, Yozgatlılar Derneği, Ahıskalılar Derneği ile Kütahya ve Domaniçliler Derneği’nin hazır bulunduğu istişare toplantısında; davet edilecek ülkelerden festival haftasının etkinliklerinin planlanmasına, yapılacak çadır stant etkinliklerinden çadırların konumları gibi konulara kadar birçok konuda istişarelerde bulunuldu. Bir sonraki toplantıya kadar yapılacak çalışmaların da belirlendiği toplantıda, temsilcilere festival katılım şartnameleri dağıtıldı.

  Sıradaki Haber: Kosova Koleji kültür turunda
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)