Fidanlar toprakla buluştu

15 Ekim 2020 / Perşembe 16:31:30 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi, Mesudiye Mahallesi Alparslan Caddesinde oluşturulan koruluk alanda yetişkin boylardaki 52 fidanı toprakla buluşturdu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Mesudiye Mahallesi Alparslan Caddesinde sanayi bölgesi ile ikamet alanlarını birbirinden ayırması için oluşturulan yeşil bant projesinde ağaçlandırma aşamasına gelindi. Yeni açılan yolun kenarında tretuvar ve koruluk alan çalışmalarının tamamlanmasıyla bugün bölgede 52 adet yetişkin boylardaki fidan toprakla buluşturuldu.

 

Fidan dikimi sonrası bir açıklama da yapan Başkan Taban, ormanlarda yangın çıkaran terör örgütlerine sert eleştirilerde bulundu. Taban, “Bugün Mesudiye Mahallemizdeyiz. Burada yeni oluşturduğumuz koruluk alanda ağaç dikimi için bir araya geldik. Öncelikle bu konudaki bir üzüntümüze de değinmek istiyorum. Ülke sathında başta Hatay’da ve daha sonra Trabzon ve birkaç diğer ilimizde daha yaşanan üzücü olaylardan inanılmaz rahatsız olduk. Bir defa şunun bilinmesini isterim ki Türk Milleti asil bir millettir. Dolayısıyla kimseye hiçbir alanda böyle fırsat ve imkan vermeyecektir. Bu da yapanların yanına kar kalmayacaktır. Bu ucuz hesaplar kimseye fayda getirmeyeceği gibi bizi de millet olarak her zaman tek yürek haline dönüştürmektedir.”

 

Burada farklı cinste ağaçları toprakla buluşturuyoruz. Bunun çok kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bölge olarak belki orman emvali açısından, yeşil alan açısından iyi noktadayız ancak arzumuz ve isteğimiz İnegöl Belediyesi de İnegöl halkı da buna destek ve katkı versin. Planlı ve programlı şekilde ağaç dikimlerini hep birlikte sağlayalım. Tabi ki orman işletme müdürlüğümüzün de gayret ve katkılarıyla bu çalışmalar yapılıyor ama bizler de şehrimizin bu anlamda anılmasını istiyoruz. Nasıl ki Bursa Yeşil Bursa adını almışsa, şehrimiz de buna katkı vermiştir. Biz bu yeşil miktarının gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bu standartların çok daha üzerinde olmasını arzu ediyoruz. Kıymetli bir iş olduğunu hepimiz biliyoruz. Var olanları korumak ve olmayan alanlarda da bu ekilişleri devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

  Sıradaki Haber: Proje takımı belirleniyor
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)