Fikret Bayram'dan vefa ziyaretleri

11 Haziran 2018 / Pazartesi 13:06:14 | SİYASET |

Siyasette en büyük gereksinimlerden biri olan vefa kavramını tekrar hatırlatan Fikret Bayram İnegöl'ün eski siyasetçileri ve manevi önderlerinin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Saadet Partisi Bursa 2. bölge 2.sıra milletvekili adayı Fikret Bayram, İnegöl'ün değerlerinin kabirlerini ziyaret etti ve dostlukların daim olduğu bir seçim dönemi olması için yoğun bir mücadele sergilediklerini söyledi.

 

Saadet Partisi İnegöl teşkilatının önemli isimlerinden ve genç yaşta trafik kazasından hayatını kaybeden Hüseyin Parlar, İnegöl'ün efsane siyasetçilerinden olan dayı lakaplı Nihat Korkmaz, İnegöl’de birçok siyasetçinin hocası olan Eski İnegöl ve Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, İnegöl'ün manevi mimarlarından olan Dr. Emin Acar ve Tariki Uşşaki Mürşidi Kamillerinden Mezarcı Mehmet Uşşaki'nin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.


VEFAYA DİKKAT ÇEKTİ
İnegöl'ün çok önemli ve çok değerli bir şehir olduğunu belirten Fikret Bayram "Vefa sadece bir semt adı değildir, ziyaretlerini gerçekleştirdiğimiz isimler teşkilatımız içinde, şehrimiz içinde çok önemli isimler. " ifadelerini kullandı.


O İSİMLERİ UNUTMADI
"Nihat Dayımız İnegöllüler için mücadele etti yaptığı çalışmalar unutulamaz, keza rahmetli Hikmet Şahin hocamız. İnegöl'ün vizyonunu değiştirdi. Döneminde yaptığı kültür park hala şuan İnegöl'ün en çok kullanılan mekânı hatta İnegöllülerin İnegöl içerisinde nefes alacağı neredeyse tek bölge." dedi


HAYIRLA YÂD ETTİ
“Yine ebedi âleme gönderdiğimiz ve adını andığımızda herkesin hayırla yâd ettiği birçok isim var. Kazım Uçar amcamız, Sabri Bali abimiz yakın zamanda kaybettiğimiz Sadri Demirtaş abimiz, milli görüş saflarında ömrünü tamamlamış Muzaffer Fidan abimiz, Durmuş Diricanlı, Durmuş Özkaya abilerimiz ilk aklımıza gelen isimler olmakta. Yine buradan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istediğim Münür Gültekin abime de acil şifalar diliyorum.”


FARKLI İSİMLERLE ÇAY İÇMEYİ ÖNEMSİYORUM
İnsanların dünya üzerinde fani olduğunu belirten ve yaşadıkları süre içerisinde ki yaptığı hizmetlerin önemine vurgu yapan Fikret Bayram sözlerine şu şekilde devam etti, “ Ben farklı fikirlerle yol alıp beraber çay içebilmeyi önemsiyorum. Teşkilatımız da aynı hava ve aynı güzellikte yol alıyor. İşte bu aldığımız yolun sonunda, 24 Haziran akşamı seçim sonuçları açıklandığında, karşımıza çıkan tablo ne olursa olsun bizim için mutluluk verecektir. Bu mutluluğu yaşarken de dileğimiz o ki Bursa halkına en iyi en yararlı hizmetler karşımıza çıksın” dedi.


BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ
Milli ve Manevi değerlerimize karşı olmayan her fikre açık olduğunu söyleyen Fikret Bayram "Kimseyi ayrıştırmayacağız bizimle aynı FİKRİ benimsemiyor diye kimseyi hain gibi söylemlerle küstürmeyeceğiz. Biz bu şehri bu ülkeyi kardeşlikle hep birlikte yöneteceğiz. "


ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ
Siyaseti Allah rızası için yaptıklarını belirten Bayram "Biz yollara Allah rızası için düştük, Allah'ın rızasını kazanmak için mücadele ediyoruz.  Rabbim memleketimize, İnegöl’ümüze ve bize en hayırlı olacak sonuçları ve hizmetleri karşımıza çıkarsın. Sözlerimi Rahmetli Hikmet şahin hocamın her zaman paylaştığı bir mısra ile bitirmek istiyorum. Ben gelmedim kavga için. Benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir. Gönüller yapmaya geldim.

  Sıradaki Haber: CHP’den Kandil sürprizi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)