Fikri olana ödül

10 Temmuz 2018 / Salı 18:11:09 | GÜNCEL |

Şehir yönetimine vatandaşların da dahil olması adına başlatılan “İnegöl’ün Fikri” projesine sundukları fikirlerle katkı veren biri 10 yaşında ilkokul öğrencisi olmak üzere iki vatandaş, İnegöl Belediye Meclisine konuk oldu. Katkılarından dolayı kendilerine hediye takdim edildi.

ORTAK AKIL YÖNETİMİ

Belediye Başkanı Alper Taban’ın her fırsatta ifade ettiği ortak akıl uygulaması, gün geçtikçe ilçe halkı tarafından da ilgi görmeye başladı. “Şehri birlikte yönetelim” anlayışından hareketle başlatılan İnegöl’ün Fikri projesi de bu doğrultuda vatandaşların İnegöl’e dair fikir ve projelerini sunmasıyla hareketlilik kazandı. www.inegolunfikri.com internet sitesi üzerinden İnegöl Belediyesi’ne görüş ve önerilerini ileten vatandaşların sunduğu projeler şehrin gelişimine katkı sağlarken, İnegöl Belediyesi de projeye sahip çıkan ve İnegöl için hayallerini, projelerini paylaşan kişilere meclis salonunda düzenlenen mini törenle teşekkürlerini iletip hediye takdim etti.

 

BEN BAŞKAN OLSAM…

İnegöl’ün Fikri projesine önerileriyle katkı sağlayan Murat Karman ve 10 yaşındaki Arda Biber, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İnegöl Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısına davet edildi. Meclis toplantısı başlangıcında, halkın katılımıyla ortak akılla yönetilen bir belediye hedefiyle sürdürülen çalışmalar kapsamında “Ben Başkan Olsam” sloganıyla fikirlerini İnegöl Belediyesine sunan 5’inci sınıf öğrencisi Arda Biber ile Murat Karaman isimli vatandaşa hediye takdimi yapıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban;

“Vatandaşımızın fikrine önem veriyoruz. Bununla ilgili İnegöl Belediyesi çalışanlarıyla ilk denememizi yapmıştık. Personelimizin fikrilerini 6-7 aydır topluyoruz. İnegöl’ün Fikri duyurularını pek fazla yapmamıştık ama bu aralar afişlerimizi astık.

 ‘Ben Başkan Olsam’ sloganıyla duyurumuzu yapıyoruz. Bu şehirde herkes bir başkan olsun, eksikleri görsün, bu eksiklerin hepsi benim olsun ancak bunların çözümleri noktasında fikirlerinizi almak istiyorum. Şuanda 40 civarında fikir var. Bunlardan bazıları hoşuma gitti, 2 vatandaşımızı da meclise davet ettik. Bir tanesi Arda Biber, 5’inci sınıfa geçti. Kendisiyle burada tanıştım.

 Çevre ve su kirliliği ile yollarla alakalı fikirlerini bizimle paylaştı. Bir de Murat Karaman arkadaşımız var, kendisinin fikrileri bizlere ulaştı. İnegöl’ün Fikri projesini destekleyerek Aritmi Hastanesi karşısındaki yeşil alanın değerlendirilmesi noktasında fikirlerini sunmuşlar. Bu konuda bir çalışma düşünüyoruz. Bunu hayata geçirebilirsek Murat kardeşimizin projesi olsun. Eksikler bizim olsun, bu eksikleri gidermeye çalışalım. Vatandaşımızı yönetime dâhil etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Konuşma sonrası Murat Karaman’a MHP’li meclis üyesi Emin Özdemir hediyelerini takdim ederken, 10 yaşındaki Arda Biber’e ise Belediye Başkanı Alper Taban katkılarından dolayı teşekkür edip çeşitli hediyeler takdim etti.

 

VATANDAŞTAN TABAN’A TEBRİK

İnegöl’ün Fikri projesine sağladığı katkı nedeniyle mecliste bulunan Murat Karaman, burada yaptığı teşekkür konuşmasında;

 “6 senedir İnegöl’de yaşıyorum. Ben Belediye Başkanı olsam ne yapardım diye düşündüm. İnsanlar bazı konularda zaten tatmin olmuşlar ama asıl eksik olan konuları ele almak gerektiğini düşünüyordum. ‘Başkan olsam ne yapardım’ diye düşünürken bu projeyi billboardlarda gördüm ve mutlu oldum. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon: