Hac kayıtları başlıyor

15 Aralık 2017 / Cuma 19:02:35 | İNANÇ |

İnegöl Müftülüğünce yapılan açıklamada 2018 yılı Hac kayıtları ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Hac için ön kayıtlar 21 Aralık’ta başlıyor.

İnegöl Müftülüğünce yapılan açıklamada, “2018 yılı hac müracaat ve kayıt işlemleri ile ilgili hususlar Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu kararıyla belirlenmiştir.” Denilerek şu bilgilere yer verildi.

  1. 2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracakların ön kayıt işlemleri 21 - 29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
  2. İlk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımızdan kişi başına 20TL. ön kayıt ücreti alınacaktır.
  3. Ön kayıt ücreti anlaşmalı bankalardan birine yatırılacaktır.
  4. Hac kayıtları T.C. kimlik numarası ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmayacaktır.
  5. Vatandaşlarımız ön kayıtlarını elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, müracaat formunu doldurmak suretiyle "Oda Tercihli" veya "Otel" konaklama türlerinden birini hac fiyat aralıkları göz önünde bulundurarak, varsa kuraya birlikte katılmak istediği kişileri belirterek kayıtlarını yapacaklardır.

HAC KAYDI OTOMATİK YENİLENECEK

  1. Daha önceki yıllarda hac kaydı olup, 2017 yılında hac kurasına katılan ancak kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri, 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
  2. Kaydı yenilenen vatandaşlarımızdan her hangi bir kayıt ücreti talep edilmeyecektir.
  3. Kayıt yenileme işlemi Diyanet İşleri Başkanlığı yapılacaklardan; il/ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik talebinde bulunanların, 21-29Aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
  4. Hacı adayları müracaatlarım yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarınıhac.diyanet.gov.tradresinden sorgulayabileceklerdir.

 

  Sıradaki Haber: Sabah namazında buluştular
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)