Hastalara umut oldu

14 Ocak 2019 / Pazartesi 13:48:06 | SAĞLIK | 2

2019 yılının ilk organ nakli İnegöl’de gerçekleşti. 4 yıl önce organ nakli olan 48 yaşındaki İlhan Asa organlarıyla başkalarına umut oldu.

Mustafa Kemalpaşa ilçesinden İnegöl’de özel bir hastaneye sevk edilen İlhan Asa, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 4 yıl önce böbrek nakli olan Asa, o yıllarda organlarını bağışladı. Bursa ve İstanbul’daki özel hastanelerden gelen uzman Organ Nakil ekipleri, beyin ölümü gerçekleşen hastanın organlarını operasyonla aldılar. Alınan organlar 4 hastaya nakledilmek üzere hastanelere götürüldüler.

4 HASTAYA UMUT OLDU

Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr. Mahmut Gül yaptığı açıklamada;

“Beyin damarlarına bağlı felç olmuş ve hastanemize sevk edilmişti. Hastanemizde tedavisi süren 48 yaşındaki erkek hastamızın maalesef beyin ölümü gerçekleştirdi. Hastamız 4 yıl önce organ nakli olurken, organlarını da bağışlamıştı. Bu sabah beyin ölümü gerçekleşen hastamızın organlarının nakli için hızlı bir süreç başladı. Hastamızın kalp, Karaciğer ve iki korneası nakledilmek üzere alındı. Hastamızın kalbi İstanbul’dan gelen ekip tarafından, Karaciğer ve korneaları Bursa’dan gelen ekip tarafından alındı. Vefat eden hastamız, 4 hastaya umut oldu.” dedi.

ORGAN BAĞIŞININ SEVABI VAR

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın eşinin kardeşi (kayın biraderi) Şahin Keser, de “Eniştem ölmeden önce Türkiye’ye örnek olacak, organ bağışında bulunmuş. Organa çok ihtiyacı olan insanlar var. Organ nakli bekleyenler için eniştemizin organları inşallah umut olur. Halkımızın bu konuda bilinçlenmesine vesile olmuşuzdur. Dinimizde organ bağışının sevabı var.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Basını unutmadı
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
UZUNSOKAK
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
CEREN
Telefon: