Hem okul hem hafızlık

13 Şubat 2020 / Perşembe 17:54:17 | EĞİTİM |

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünün ortaklaşa yürüttüğü Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesinin uygulandığı Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan ortaokul 5. Sınıf öğrencileri hafızlığa hazırlık süresini kısa sürede tamamlayarak düzenlenen törenle hafızlık eğitimlerine başladılar.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

UYGULAMA İNEGÖL’DE 2018 YILINDA BAŞLADI

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali DOĞRU, İlçe Müftü Vekili Erdal BAŞOKUR, öğretmenler, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenci ve veliler katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet KATIRCI; Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi özgün bir çalışma olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortak yürüttükleri bir projedir. 2014 yılından itibaren ülkemizde uygulanmaya başlanmıştır. Bu projede binlerce öğrencimiz hem hafızlığını tamamlamış hem de iyi bir akademik eğitim alarak Türkiye genelinde büyük başarılar elde etmişlerdir.

Okulumuzda proje 2018 yılında başlamış ve şuan 5. Sınıflarda 26 Erkek ve 26 kız öğrencimiz eğitim görmektedir. Öğrencilerimizin tamamı hafızlık ezber eğitimlerine başlamış ve akademik eğitimleri de aksamadan başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Okulumuzda öğrencilerimiz hafızlık eğitimleriyle birlikte akademik eğitimlerini proje okul avantajlarıyla en üst düzeyde almaktadırlar dedi.

ÖRNEK PROJE

İlçe Müftü Vekili Erdal BAŞOKUR’un hafızlığın önemini anlatan konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali DOĞRU; uygulana bu projenin çok yararlı olduğunu söyledi. Müdür Doğru; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğümüzün ortaklaşa yürüttükleri bu proje kapsamında bugün öğrencilerimizin planlandığı gibi hafızlık ezber eğitimlerine başlamaları programın başarılı bir şekilde sürdüğünü göstermektedir.Erkek öğrencilerimizin eğitim gördüğü Kur’an Kursu binasını yaptırıp bağışlayan İş adamı Mehmet YILDIZ ve oğlu Fatih YILDIZ’a eğitime yaptıkları bu anlamlı katkı için teşekkür ederim” dedi.

Program hafızlığa başlayan öğrenciler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim bölümlerinden sonra İlçe Vaizi Erdal BAŞOKUR tarafından yapılan dua ile tamamlandı.

 

  Sıradaki Haber: Sınıfında hüzün var
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)