Hükümet İnegöl'ü cezalandırıyor!

14 Eylül 2021 / Salı 18:19:45 | EĞİTİM |

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Karaman, “İnegöl’ümüz Adalet ve Kalkınma Partisine Türkiye'de en yüksek oy oranı ile destek vermesine rağmen maalesef hak ettiği desteği her alanda olduğu gibi eğitimde de alamamıştır” dedi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İYİ Parti İlçe Teşkilatı, ilçenin eğitimle ilgili sorunlarını gündeme taşıdı. Konu hakkında basın açıklaması yaparak sorunları sıralayan İlçe Başkanı İsmail Karaman, “Salgın sürecinde ara verilen eğitim öğretim faaliyetleri çok şükür yüz yüze başlamıştır. İnşallah bu süreç bir daha aksamaz ve çocuklarımız eğitim öğretimden mahrum kalmazlar. 2021-2022 eğitim öğretim yılının öncelikle çocuklarımıza ailelerine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyoruz. Ancak her geçen yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretim yılı sıkıntılarla başlamıştır.İnegöl her yıl ortalama nüfusu 6000 artan bir ilçeyken üstüne bir de Suriyeli ve Afganlı misafirleriyle birlikte yaklaşık 25000 kişi daha artmıştır. Bu artışa rağmen ilçemizde yeterli sayıda okul ve dolayısıyla derslik yapılamamıştır. Bugün okullarımızda sınıf mevcutları kırka dayanmış bazı okullar sınıf mevcutlarını düşürmek için okulun sınıf olmayan diğer bölümlerini de sınıfa çevirmişlerdir. Bu kadar sıkıntı varken, bir buçuk yıl uzaktan eğitimin yapıldığı,okulların boş olduğu bu zaman diliminde okulların bakım, tamir ve tadilat işleri eğitim öğretimin başladığı güne kadar hiç ilgilenilmemiş, tatillerinde dönen yetkililerin birden aklına İnegöl İmam-Hatip Lisesinin ve İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesinin depreme dayanıklı olmadığı ve bu okullarda eğitim-öğretim faaliyetlerinin yapılamayacağı akıllarına gelmiştir”

 

“Çözümü de bulmuşlar. İmam-Hatip Lisesini Sağlık Meslek Lisesi ve Prof. Selçuk Yakşi Ortaokuluna, Turgutalp Anadolu Lisesini de Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesine gönderilmiş kağıt üzerinde problem çözülmüştür. Şimdi ikili öğretime geçen bu okullar sabah 07.30 da eğitim öğretime başlamaktadırlar. Teneffüsler sadece 5 dk ile sınırlandırılmak ve öğle arasında sınıfların temizliğine zaman olmadığı için bu kirli sınıflara öğlenci grup olan Turgutalp Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve idarecileri giriş yapmaktadırlar. Binlerce öğrencinin giriş-çıkış esnasında fiziki mesafeyi korumak imkansız hale gelmiştir. Salgının yayılma riskinin çok yüksek olduğu bu duruma pansuman bir tedavi de olsa derhal yüz yüze eğitim saatleri düşürülmeli bazı dersler daha önce de olduğu gibi online olarak devam edilmelidir.İnegöl’ümüz Adalet ve Kalkınma Partisi'ne Türkiye'de en yüksek oy oranı ile destek vermesine rağmen maalesef hak ettiği desteği her alanda olduğu gibi eğitimde de alamamıştır. Acilen İnegöl belediyesi okul alanı üretmeli ve merkezi yönetim yani hükümet yeni okullar yaparak bu sorunu çözmelidir. İnegöl bir sanayi şehri olması ve gelir düzeyi yüksek iş insanları olması nedeniyle İnegöl de eğitime hayırsever katkısı oldukça yüksektir. Hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

 

 

  Sıradaki Haber: 15 bin öğretmen atamalarına ilişkin takvimi yayımladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)