Hüseyin Şahin, Osmangazi’ye mi?

08 Kasım 2018 / Perşembe 11:16:30 | SİYASET |

Bursa’nın dikkat çeken köşe yazarlarından Aysın Komitgan, AK Parti’de Hüseyin Şahin’in Osmangazi Belediye Başkanı adayı olabileceğini iddia etti.

“Bursa'nın reisi kim olacak? Bombalar patlıyor...” başlıklı yazısında Aysın Komitgan; “Büyükşehir belediye başkan adaylığı için geçen hafta devletin ajansının ortaya attığı isimlerle tansiyon epey yükselmişti bazı illerde... Bursa Büyükşehir belediye başkan adayının AK Parti için Faruk Çelik olacağı açıklanmıştı. Tam da bu kulisi destekleyen başka bir gelişme iddiası düştü siyasi gündeme... Eski Bakan Faruk Çelik Cumhurbaşkanı tarafından Ankara'ya çağırılmış ve çalışmalarına devam et iddiası var...

Faruk Çelik'in rahmetli Hikmet Şahin döneminden beri Büyükşehir belediye başkanı olma isteğini bilmeyen yoktur Bursa'da... Gönlünde yatan bu isteğin hayata dönüşmesi için ona göre en uygun ortam bu seçimler... Aday gösterilir mi? derseniz %50-50  diyebilirim... Cumhurbaşkanı kabineye almadığı, milletvekili listelerine koymadığı Faruk Çelik'i başkanlık koltuğuna oturtur mu? Valla iktidar partisinde her an her şey olabilir...

Hatta... İddialara göre sadece Faruk çelik ile görüşmemiş Cumhurbaşkanı... Osmangazi belediye başkan adaylığı için de eski milletvekili Hüseyin Şahin'i çağırmış... Genelde... Her dönem Büyükşehir ve Osmangazi belediye başkanları arasında yaşanan olumsuzlukların olmaması adına birbirini tanıyan ve birlikte siyaset yapan iki ismi özellikle çağırmış olamaz mı Cumhurbaşkanı?

Siyasi kulisler her gün daha da hareketleniyor.  Mevcut başkan Alinur Aktaş'ın yeniden aday gösterilmesi de ihtimal dahilinde... Ancak... Sürprizlerin yaşanması da muhtemel... Bakalım ipi göğüsleyen kim olacak?”

  Sıradaki Haber: Orhan’dan zehir zemberek açıklama
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 08:30-01:00
DENİZ
Telefon:
Nöbet Saati: 08:30-08:30
TARIK
Telefon: