İl olmak istiyoruz

08 Ekim 2019 / Salı 17:21:59 | GÜNCEL |

İnegöl, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk edecek. Modef Fuarını ziyaret edecek Erdoğan’a, “İl olmak istiyoruz” diyerek, İnegöl’ün yıllardır il olmayı beklediğini hatırlatıyoruz.

BUGÜNE KADAR BİR SONUÇ ALINAMADI

İl olma hayali ile yanıp tutuşan İnegöl il olması beklenen ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yıllardan beri 82 plaka hayali ile yanıp tutuşan İnegöllüler bununla alakalı birçok kez imza kampanyası düzenlemiş hatta il olma platformu kurulmuştu.

 

Yapılan bu çalışmalara rağmen hiçbir sonuç elde edilemezken; kentin il olması için bugüne kadar çeşitli partiler tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) 9 kanun teklifi verildi. Kanun teklifleri her defasında ret edilirken; imza çoğunluğu bakımından en etkili şekilde yapılan teklif; 1999 yılında Fazilet Partisi’nden geldi.

 

BİRÇOK İLİ GERİDE BIRAKTIK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; nüfusu 2018 yılında 268 bin 155’e ulaşan ve nüfusuyla 16 ili geride bırakan İnegöl; Türkiye'nin en kalabalık ilçeleri arasında ilk 100’de.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın yapacağı ziyarette; İnegöl’ün olma istediğinizi gazete olarak yeniliyoruz ve “İl olmak istiyoruz” diye haykırıyoruz.

 

Sırbistan dönüşü İnegöl'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Modef Expo Fuarını ziyaret edecek. Erdoğan'ın ziyaret günü fuara ziyaretçi alınmayacak. Sadece firma çalışanları stantları başında olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan fuar ziyareti sonrası MODEF arkasında bir konuşma yapacak. Erdoğan'ın ayrılması sonrası ziyaretçiler tekrar fuar alanına alınacak.

 

 

  Sıradaki Haber: Yeni Dönem Başladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
AHU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
ŞİFA
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
TÜRKER
Telefon: