İlmeklerle köprü ördüler

07 Kasım 2018 / Çarşamba 16:48:39 | EĞİTİM |

Kardeşlik bağlarını güçlendirmek için Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ‘Her ilmek bir adım’ projesi kapsamında ördükleri atkıları, Hakkari Yüksekova Ünlüce Mahallesi İlkokulunun öğrencilerine gönderecek.

Öğrenciler tarafından ilmek ilkmek örülen atkılar açılan sergide görücüye çıktı.

 

Meslek Dersleri Öğretmeni Yasemin Dal yaptığı açıklamada; “Bir ay boyunca hayalini kurduğumuz, ‘Her ilmek bir adım’ projemizle Hakkari Yüksekova Ünlüce Mahallesi İlkokulunun 139 öğrencisine ulaşabileceğiz. Projede öncelikle amacımız; doğu ve batı arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirmek, Türkiye’nin doğu ve batı olarak ayrı olmadığını, bir bütün olduğunu belirtmek, aradaki bağı güçlendirmek için ilmeklerle örülmüş bir köprü kurmak. Biz onlara batıdan doğuya uzanan bir el olmak, hiç tanımadığımız kardeşlerimize kilometrelerce uzakta bir kardeşleri olduğunu güvencesini vermek istedik. Bu proje de öncelikle başından sonuna dek bize destekleyen okul müdürümüze ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

Okul Müdürü Mahmut Alpir ise “Öğrencilerimizin el emekleriyle oluşturduğumuz her ilmek bir adım adlı sergimizin açılışını yapıyoruz. İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak, geçtiğimiz yıllardan bu yana gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerle gerçekten önemli bir hizmet sunmaktayız. Bu projemiz Hakkari Yüksekova Ünlüce Mahallesi ilkokulunun öğrencilerine atkı gönderiyoruz. Buradaki atkıların tamamı öğrencilerimiz tarafından ilmek ilmek örüldü. Bu atkılarımızı 139 öğrenciye göndereceğiz. Kış mevsimi başlamadan, oradaki öğrenciler bu atkıları kullanacaklar” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: 1500 öğrenci maske taktı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)