İmamı camiden kovdu

19 Eylül 2018 / Çarşamba 18:58:56 | İNANÇ |

Halitpaşa Camisi’nde görevli imam Nuri Kaçan’ın, Cami Yaptırma Derneği Başkanı tarafından camiden kovulduğu iddia edildi. Başkanın ayrıca imamın kullandığı lojman için yüksek kira talep ettiği ileri sürüldü. İddiaya göre; İmamın kovulma sebebi, başkanın camiye imam olarak memleketlisini getirmek istemesi.

Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan Halitpaşa Camisinde skandal bir olay yaşandı. Kendisini caminin sahibi olarak gören Cami Yaptırma Derneği Başkanı, iddiaya göre kendi memleketlisini camiye imam olarak getirmek için camide imamlık yapan Nuri Kaçan’ı camiden kovdu.

GİTSİN DİYE BASKI YAPIYOR

İddialar bununla sınırlı değil. İmamın camiden gitmesini isteyen dernek başkanı, ayrıca imama karşı baskı ve yıldırma unsuru olarak imamın kullandığı lojmanı kullanıyor. Başkanın yüksek kira talep ettiği iddia edildi.

MÜFTÜLÜK İNCELİYOR

Patlak veren skandalın ardından İlçe Müftülüğü ise konuyla alakalı araştırma başlattı. Konu hakkında görüştüğümüz İlçe Müftüsü Kazım Güzel, iddiaların kendilerine iletildiğini belirterek, konu hakkında çalışma yapıldığını ve çalışmanın tamamlanmasının ardından gereğinin yapılacağını dile getirdi.

 

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Kuran ziyafeti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)