İnegöl caddeleri çiçek açtı

06 Kasım 2018 / Salı 17:19:47 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarıyla şehrin muhtelif caddeleri, park ve dinlenme alanları çiçeklerle donatıldı.

“İNEGÖL’Ü ÇİÇEKLERLE DONATIYORUZ”

Kış aylarının gelmesi ile birlikte kışlık çiçek dikimine başlayan İnegöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İnegöl’ün parklarına, bahçelerine, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına 250 bin kışlık çiçek dikimi gerçekleştirdi.İlçeye farklı bir hava katan ve kent görselliğini ön planda tutan uygulamalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Yazlık ve kışlık olarak uygulanan çiçek dikimlerimizle İnegöl’ün dört bir tarafına güzellikler yaymaya çalışıyoruz. Bu anlayışla Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından İnegöl’ün parklarına, bahçelerine, orta refüjlerine ve peyzaj düzenleme alanlarına 250 bin kışlık çiçek dikimi gerçekleştirdik. Bu çalışma kapsamında, hercai menekşe, çuha, sıklamen ve süs lahanası gibi çiçek türlerini şehrimizin dört bir tarafına dikerek, İnegöl’ü çiçeklerle donatıyoruz” dedi.

“İNEGÖL İÇİNDE YEŞİL DEĞİL, YEŞİLLER İÇİNDE BİR İNEGÖL”

İnegöl’de yeşil alan ve çevre düzenlemelerinin hızla devam ettiğini belirten Taban, “Amacımız İnegöl içinde yeşil değil, yeşiller içinde bir İnegöl meydana getirmek. Yürüttüğümüz çalışmalarla İnegöl’ümüzün rengârenk bir görüntüye kavuşacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.Taban son olarak, “Halkımızın isteği doğrultusunda İnegöl Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyor ve sorunlarımıza kalıcı çözümler üretiyoruz. Yapılacak daha çok işimiz var. İnşallah onları da hep birlikte yapacağız. Bu doğrultuda şehrimize güzel bir görünüm kazandıran mevsimlik çiçek dikimi uygulamasının şimdiden şehrimize ve değerli ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Genç Gazete 15 yaşında
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)